نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان‌ها: انتقال آب می بایست از انتهای کارون صورت می گرفت
دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳
سید محسن موسوی زاده

موسوی زاده با اشاره به مشکلات آبی استان خوزستان گفت: اگر نیاز به انتقال آب بود بجای انتقال از سرشاخه های کارون از انتهای رود انجام می شد تا این همه مصیبت نصیب خوزستان نشود.

سید محسن موسوی زاده نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان‌ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، در خصوص مشکلات آبی استان خوزستان گفت: در دهه‌های گذشته انتقال آب از سرشاخه‌های کارون، سبب کاهش ورودی آب به استان شده است و مشکلات زیادی برای این استان به بار آورده است.

وی افزود: اگر قرار است آب کارون به کویر منتقل شد چرا این تعداد سد و نیروگاه آبی در خوزستان ساخته شده  است؟ چرا مجوزهای پرورش‌های ماهی صادر شده است؟ بیماری‌های تنفسی و سرطان شایع شده بین مردم استان خوزستان که ناشی از مصیبت ریزگردهاست را چه کسی باید پاسخگو باشد؟

وی گفت: اگرصلاح بود که آب به استان‌های دیگر هدایت شود نمی‌بایست از این انتقال از سرشاخه‌های رودخانه کارون صورت گیر بلکه این امکان وجود داشت که از انتهای کارون آبی را که به شوره زار خلیج فارس می‌ریزد را لوله گذاری می‌کردید و به هر جایی که از کشور که می‌خواستید آب را منتقل شود.

نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه استان خوزستان جزو پر آب ترین استان‌های ایران است گفت: مدیریت غلط آب سبب شده است در پر آب ترین استان ایران مشکل آب داشته باشیم و بسیاری از روستاها مشکل دسترسی به آب آشامیدنی داشته باشند.

پایان پیام/

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی