نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها: آسیب‌شناسی شورای اسلامی دوره پنجم در دستور کار مرکز پژوهش‌های شورای عالی استان‌ها قرار گیرد
چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱
طاها دشتی مطلق

دشتی مطلق با بیان اینکه آسیب‌شناسی شورای اسلامی دوره پنجم در دستور کار مرکز پژوهش‌های شورای عالی استان‌ها قرار گیرد گفت: لازم است به منظور ارائه الگوی مناسب به منتخبین دوره ششم، فعالیت شوراهای پنجم در سطح کشور، چالش‌های موجود، موانع و فرصت‌ها به صورت جدی آسیب شناسی شود.

طاها دشتی مطلق نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه آسیب شناسی شورای اسلامی دوره پنجم در دستور کار مرکز پژوهش های شورای عالی استان ها قرار گیرد، گفت: اکنون که در پایان دوره پنجم شورای اسلامی شهر و روستا قرارگرفته‌ایم لازم است به منظور ارائه الگوی مناسب به منتخبین دوره ششم، فعالیت شوراهای پنجم در سطح کشور، چالش‌های موجود، موانع و فرصت‌ها به صورت جدی آسیب شناسی شود.

وی افزود: اتفاقات صورت گرفته در طی این دوره و مشکلاتی که برای بعضی از اعضا شوراها در محاکم قضایی بوجود آمده، مصونیت قضایی اعضا، قدیمی بودن قوانین شهرداری و محدود شدن فعالیت اعضا از جمله مواردی است که در این پژوهش می‌تواند به منتخبین دوره ششم کمک کند.

دشتی مطلق تصریح کرد: این باید یک روند باشد چرا که ما در طول زمان با تکرار و تجربه پیشرفت‌ می‌کنیم. اگر ما نتوانیم اشتباهات گذشته خود را برطرف کرده و مزیت‌ها را تقویت کنیم قطعا کارکرد سیستم زیر سوال‌ می‌رود.

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها ادامه داد: شوراهای اسلامی شهر و روستا و به‌تبع آن شوراهای فرادست 20 سال است که شکل گرفته‌اند و در این مدت تجربیات زیادی کسب کرده‌اند که البته بسیاری از این تجربیات به دوره بعدی منتقل نشده و ما اشتباهات را تکرار کرده‌ایم و یا عملکردهای خوب را به فراموشی سپرده‌ایم.

وی بیان داشت: تشکیل مرکز پژوهش‌های شورای عالی استان‌ها در دوره پنجم یک اقدام خوب بود که‌ می‌تواند این تجربیات را ثبت کرده و مستندسازی کند تا دوره‌های بعدی از این تجربیات استفاده کنند.

دشتی مطلق توضیح داد: باید برنامه دقیقی برای این مستندسازی شکل بگیرد و کمیته مشخصی با روش درستی مستند سازی را انجام داده و در دسته بندی‌های شیوا آن را به دوره بعدی تحویل دهند. این کار در بلند مدت‌ می‌تواند اسناد قابل توجه و مفیدی در اختیار شوائیان قرار دهد.

پایان پیام/

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی