نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان ها: بزرگنمایی‌ها و کج سلیقه‌گی‌ علیه شوراهای اسلامی را نمی پذیریم
شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴
سید علی اکبر فاطمی

فاطمی با اشاره به سخنان نماینده تبریز در خصوص زندانی بودن 1000 نفر از اعضای شورا گفت: بزرگنمایی در خصوص تخلف شوراها را نمی پذیریم.

سید علی اکبرفاطمی نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان ها با ابراز گلایه از صحبت های احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی مبنی بر زندانی بودن هزار نفر از اعضای شوراهای اسلامی کشور اظهار داشت: متاسفانه اعضای شورای اسلامی برخی شهرها عملکرد خوبی نداشتند و فسادهای مالی این افراد و زندانی شدن آنها به وجه شوراهای اسلامی کشور خدشه وارد نمود اما آمار هزار نفر اصلا واقعیت ندارد و جمع اعضای شوراهای اسلامی و شهرداران محکوم هم به این تعداد نمی‌رسد و بهتر است افراد با اطلاعات صحیح و کامل صحبت کنند.

وی با بیان اینکه در هر مجموعه‌ای افراد خاطی وجود دارند گفت: در صورت بروز خطا یا فساد از سوی یک یا چند نفر نباید آن را به همه مجموعه تعمیم داد. همچنان که در خود مجلس شورای اسلامی  نیز رفتارها و اقدامات خلاف توسط برخی نمایندگان صورت گرفته است که برخورد با سرباز وظیفه شناس راهنمایی و رانندگی یا اخلال در بازار خودرو و محکومیت آن نماینده، نمونه آن است.

فاطمی عنوان داشت: با این حال، فعالیت شوراها از حیث درون‌ شورایی و برون ‌شورایی، با چالش‌های فراوانی مواجه است که مستلزم توجه است. امّا به طورکلّی می‌توان گفت توجّه قانونگذار به شوراها نشان می‌‌دهد که اولاً: این نهاد به لحاظ کارکرد، از اهمیت به سزایی برخوردار است و ثانیاً: ظرفیت‌های بالقوّه‌‌ای دارد که در صورت تحقّق می‌‌تواند به پیشرفت منطقه‌ای و محلّی در وهله‌ نخست و پیشرفت و آبادانی کشور در وهله‌ بعد منجر شود.

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها با اشاره به عملکردهای ضعیف و فسادها در میان اعضای شوراهای برخی از شهرها تاکید نمود: با وجود برخی این مشکلات اما بزرگنمایی‌ها و کج سلیقه‌گی توسط  افراد و برخی رسانه‌ها در انعکاس عملکرد اعضای شوراهای برخی از شهرها و زیر سوال بردن عملکرد مجموعه بزرگ شورایی را نمی پذیریم و معتقدیم همچنان باید به حفظ این نهاد مدنی کمک کرد و از حضور افرادی در شوراهای شهر که از جان و دل مایه می‌گذارند و از منافع شهروندان دفاع کنند حمایت کرد.

پایان پیام/

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی