;
نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان ها: اگر بتوانیم آب آشامیدنی استان اصفهان را هم تامین کنیم هنر کرده ایم / سال آبی سختی پیش رو داریم
چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۶
عباس محمدصالحی

محمدصالحی با اشاره به وضعیت خشکسالی استان اصفهان گفت: امسال اگر بتوانیم آب آشامیدنی مورد نیاز مردم استان اصفهان را هم تامین کنیم هنر کرده ایم.

عباس محمد صالحی نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها با اشاره به خشکسالی اصفهان گفت: امسال استان اصفهان در وضعیت بسیار بدی از نظر منابع آبی دارد و سال سختی پیش رو داریم.

وی افزود: بارندگی در استان اصفهان نسبت به سال آب گذشته کاهش چشمگیری داشته است و این سبب خشکسالی شدیدی شده است.

محمد صالحی تصریح کرد: مخزن سد زاینده رود نسبت به زمان مشابه پارسال تنها 30 درصد ظرفیت خود را دریافت کرده است.

نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان ها بیان داشت: با توجه به کم آبی موجود ما اگر در سال جاری بتوانیم آب آشامیدنی مورد نیاز مردم را هم تامین کنیم هنر کرده‌ایم و قطعا در تامین آب بخش کشاورزی و صنعت مشکل جدی خواهیم داشت.

وی در خصوص درگیری کشاورزان اصفهانی با پیمانکاران خط انتقال آب توضیح داد: متاسفانه تعدادی از کشاورزان اصفهانی به تاسیسات انتقال آب از سد زاینده‌رود به بروجن حمله کرده و خساراتی را به بار آورده‌اند و خواستار متوقف شدن انتقال آب از سد زاینده‌رود به شهرستان بروجن بوده‌اند.

محمدصالحی ادامه داد: استدلال این کشاورزان هم این بوده است که چون استان چهارمحال و بختیاری اجازه احداث تونل بهشت‌آباد را نداده است پس ما هم نباید اجازه بدهیم آب از سد زاینده‌رود به بروجن برود و چنین اقدامی کرده بودند.

نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان‌ها اظهار کرد: متاسفانه این درگیری‌ها نتیجه کم‌آبی و خشکسالی است که اگر به همین صورت ادامه پیدا کند. قطعا شاهد درگیری های بیشتری خواهیم بود و این جای تاسف دارد.

وی با تاکید بر اهمیت آب برای مردم تصریح کرد: دولت باید برنامه‌ریزی جدی‌تری در زمینه آب داشته باشد و تا همه به اندازه کافی از آب برخوردار شوند.

پایان پیام/

شبکه های اجتماعی
;