;
نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان ها: سیلاب بادرود خسارت چشمگیری در بر نداشت / ضرورت جلوگیری از هدر رفت سیلاب با ایجاد آب بند
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۵
حسین میرزاییان

میرزائیان با بیان اینکه خوشبختانه سیلاب بادرود خسارت چندانی به جای نگذاشت گفت: مسئولان باید اقداماتی انجام دهند تا از هدر رفت سیلاب ها جلوگیری کنند.

حسین میرزائیان نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، با اشاره به سیل بادرود گفت: جاری شدن سیلاب در اثر بارش‌های رگباری در مسیر جاده معادن واقع در ۲۵ کیلومتری شرق بادرود و  15 کیلومتری امامزاده علی عباس سیلابی شدن مسیل‌ها و آبراهه‌های منطقه خساراتی را به جاده معادن وارد کرد.

وی افزود: خوشبختانه با تلاش نیروهای هلال احمر چند خودرو از مهندسان و کارگران معدن که در مسیر سیل گیر افتاده بودند نجات پیدا کردند که این اقدام فوری هلال احمر قابل تقدیر است.

میرزائیان با انتقاد از بی توجهی به این مسئله از سوی سازمان آب منطقه ای و محیط زیست گفت: سیل اخیر، اولین و آخرین سیل نیست بلکه در این منطقه هر سال چندین بار سیل رخ می‌دهد و ادامه دار است و خساراتی را به جاده ها و راه ها وارد می‌کند و در نهایت در دل کویر هدر می‌رود.

نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان‌ها اظهار کرد: در حالی که شهرستان نیاز شدیدی به آب دارد و هدر رفت این آب زیان و ضرر محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: انتظار مردم منطقه این است که ضمن لایروبی مسیر سیل از پخش شدن سیلاب در وسط بیابان جلوگیری شود و آب بندهایی در مسیر سیل ایجاد شود تا آب سطحی ذخیر شود تا مردم بتوانند از آن استفاده کنند و سفره های زیر زمینی نیز تقویت شود.

پایان پیام/

شبکه های اجتماعی
;