نماینده استان مرکزی در شورای عالی استان‌ها: در موج چهارم کرونا روستاها نیز درگیر شده‌اند / پاکبان‌های شهرهای زیر 25 هزار نفر واکسینه شوند
سه‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳
حسام الدین شهیدی

شهیدی با اشاره به وضعیت بد شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی گفت: در موج چهارم کرونا وضعیت استان مرکزی بسیار بد است و حتی روستاها نیز درگیر ویروس شده‌اند.

حسام الدین شهیدی نماینده استان مرکزی در شورای عالی استان‌ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها با اشاره به افزایش همه گیری ویروس کرونا در استان مرکزی گفت: متاسفانه وضعیت برخی از شهرهای بزرگ استان مرکزی بسیار بد است و شهرهایی مانند اراک و ساوه وضعیتی بدتر از قرمز دارند.

وی افزود: متاسفانه تعطیلی‌ها و محدودیت‌ها جدی گرفته نمی‌شود و عملکرد مسئولین هم تنها به توصیه و درخواست از مردم ختم می‌شود در حالی که نیاز است تعطیلی جدی حداقل یک هفته‌ای اعلام شود.

شهیدی ادامه داد: تازمانی که بانک‌ها تعطیل نشوند این مشکلات پابرجاست. بسیاری از روستائیان برای انجام کارهای اداری و بانکی به شهر مراجعه می‌کنند و در صف‌ها می‌ایستند و ویروس را با خود به روستاها می‌برند و همه روستاها نیز آلوده شده است.

نماینده استان مرکزی در شورای عالی استان‌ها تصریح کرد: قبل از این ما در بسیاری از روستاها هیچ نمونه ابتلا به کرونا نداشتیم اما در موج چهارم کرونا می‌بینیم که در روستاهای با جمیعت 200 نفر 10 الی 20 نفر مبتلا دارد که بسیار خطرناک است.

وی در خصوص واکسیناسیون در استان مرکزی نیز گفت: واکسیناسیون در اتان مرکزی هر چند با سرعت کم انجام می‌شود.

شهیدی اظهار کرد: کادر درمان و پاکبان‌ها در شهرهای بزرگ استان مانند اراک و ساوه واکسینه شده‌اند اما در شهرهای کوچک و زیر 25 هزار نفر جمعیت تنها کادر درمان واکسینه شده و با وجود پیگیری شهرداری‌ها هنوز اقدامی در راستای واکسینه کردن پاکبان‌ها انجام نشده است.

نماینده استان مرکزی در شورای عالی استان‌ها بیان کرد: این مسئله سبب شده است بسیاری از پاکبان‌ها درگیر بیماری شده و قرنطینه شوند و جانشان در خطر باشد. از طرف دیگر کار نگهداری و نظافت شهر مختل شده است.

پایان پیام/

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی