;
نماینده استان خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها: شرکت های فعال در شهرستان طبس به توسعه بهداشت و درمان در این شهرستان کمک کنند
شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۰
محمود امینی

امینی با اشاره به پرداخت کمک هزینه تعمیر بیمارستان دوم طبس از سوی شرکت زغال سنگ پرورده طبس از سایر شرکت های فعال در این شهرتان خواست با توجه به نیاز شهرستان به توسعه مراکز درمانی و بهداشتی کمک کنند.

محمود امینی نماینده استان خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها با اشاره به وضعیت بهداشت و درمان شهرستان طبس استان خراسان جنوبی گفت: در این شهرستان دو مسئله وجود دارد. اول اینکه فاصله این شهرستان با مراکز جمعیتی زیاد است. برای مثال طبس با مشهد 540 کیلومتر و با بیرجند 290 کیلومتر و با یزد 370 یکومتر فاصله دارد. از این رو این فاصله زیاد ایجاب میکند مراکز درمانی در این شهرستان وجود داشته باشد.

وی افزود: مورد دوم مراجعه کنندگان به مراکز بهداشت و درمان است. به رغم جمعیت کم این شهرستان، در سال نزدیک به 10 میلیون نفر زائر، گردشگر، صنعتگر و مسافر از مسیر طبس به عبور می کنند که نیاز به خدمات درمانی و بهداشتی دارند.

امینی ادامه داد: برای مثال شهرستان بشرویه که نزدیک به 25 هزار نفر جمعیت دارد در 20 روز اول سال جدید 15 کشته در جاده ها داشته است که تعداد قابل توجهی است.

نماینده استان خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها اضافه کرد: جاده طبس به یزد که دوطرفه است، به صورت متوسط سالی 35 کشته و تعداد قابل توجهی مصدوم دارد که نیازمند تقویت مراکز بهداشتی و درمانی است.

وی با تاکید بر نیاز این شهرستان به افزایش مراکز درمانی گفت: لازم است از شرکت زغال سنگ پرورده طبس که مبلغ قابل توجهی برای تعمیر بیمارستان دوم طبس که سالها تعطیل بود تشکر کنم.

امینی بیان کرد: فردا (یکشنبه) نیز قرار است معاون وزیر بهداشت کلنگ بیمارستان دوم طبس را به زمین بزند. هرچند لازمه این کلنگ زنی آن است که اعتبار مورد نیاز برای ساخت و بهره برداری بیمارستان در مدت زمان کوتاه تامین شود.

نماینده استان خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها از سایر شرکت های فعال در استان و شهرستان درخواست کرد نسبت به تامین هزینه ساخت و تجهیز بیمارستان و مراکز درمانی در این شهرستان و شهرستان های همجوار اقدام کنند.

وی ادامه داد:علاوه بر این از دولت محترم هم درخواست داریم بودجه مورد نظر برای ساخت و بهره برداری از بیمارستان ها و مراکز درمانی طبس را افزایش دهد.

نماینده شورای استان خراسان جنوبی تصریح کرد: پیشنهاد بعدی ارائه مجوز انتقال بیمار به بیمارستان‌های یزد است. از آنجایی که شهرستان طبس پیش تر جزوی از استان یزد بوده از نظر روانی رفت و آمد به استان یزد برای مردم آسان است و از نظر مسافت هم تفاوتی با مرکز استان خراسان جنوبی ندارد از این رو درخواست داریم که در صورت درخواست بیمار برای انتقال به بیمارستان‌های یزد مجوز انتقال صادر شود.

امینی ادامه داد: در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد فشار از شبکه بهداشت و درمان استان تاحدودی کاسته ‌می‌شود و حتی سیستم بهداشت و درمان استان یزد نیز حمایت‌هایی از شبکه بهداشت و درمان شهرستان طبس انجام خواهد داد که به نفع مردم است.

پایان پیام/

شبکه های اجتماعی
;