;
نماینده خراسان جنوبی در شورای عالی استان‌ها هشدار داد با ادامه وضیعت فعلی بروز بحران آب در غرب خراسان رضوی حتمی است
شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۹
حسین اکبری

اکبری ضمن هشدار در خصوص بروز بحران آب در غرب استان خراسان رضوی در چند سال آینده گفت: مسئولان استانی باید زمینه تعیین سهمیه استان از آب انتقالی خلیج فارس به شرق کشور را فراهم کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، حسین اکبری نماینده استان خراسان جنوبی در شورای عالی استان‌ها و رئیس شورای اسلامی شهر فردوس در خصوص بروز بحران آب در چند سال آینده در غرب استان خراسان جنوبی هشدار داد.

وی بر لزوم تغییر قسمتی از مسیر خط انتقال آب خلیج فارس به خراسان جنوبی و رضوی در راستای برخورداری صنایع و معادن  شهرستان‌های فردوس، بشرویه و سرایان از این ظرفیت ایجاد شده تاکید کرد و خواستار تامین آب شرب مردم در صورت بروز بحران شد.

اکبری همچنین از برگزاری جلسه شورای استان با حضور مدیران کل آب منطقه ای استان و آب و فاضلاب استان در بیرجند برای بررسی مشکل کم آبی استان خبر داد.

نماینده استان خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها تصریح کرد: در این جلسه ضمن اظهار گلایه نسبت به کم توجهی مدیران حوزه آب استان، نسبت به بحران شدید آب در شهرستان‌های فردوس، سرایان و بشرویه هشدار دادیم و خواستار ورود مدیران ارشد استان به موضوع و فراهم نمودن زمینه برخورداری شهرستان‌های  مذکور از خط انتقال آب خلیج فارس به خراسان جنوبی شدیم.

وی افزود: انتظار داریم این مهم با جدیت تمام توسط استاندار محترم و ‌نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی پیگیری گردد تا در آینده مدیون فرزندان این منطقه نباشیم.

پایان پیام/

شبکه های اجتماعی
;