;
نماینده آذربایجان شرقی در شورای عالی استان‌ها: شهید باکری الگوی شهرداران در خدمت رسانی به مردم در شهرها
دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
ابوالقاسم داداشلو

داداشلو در یادداشتی به مناسبت سالروز شهادت شهید باکری نوشت: شهرداران این کشورعزیز باید با الهام گیری از آقا مهدی‌ها در جبهه خدمت رسانی به مردم شهرها و رفع معضلات و مشکلات شهری فعال باشند و بستر رفاه عمومی و نشاط اجتماعی را در جامعه مهیا سازند.

ابوالقاسم داداشلو نماینده استان آذربایجان شرقی در شورای عالی استان ها در یادداشتی به مناسبت سالرزو شهادت شهید مهدی باکری و روز شهردار با نقل داستانی از دوران تصدی شهید باکری بر شهرداری ارومیه نوشت: یکی از کارمندان شهرداری ارومیه می گفت: تازه ازدواج کرده بودم و با مدرک دیپلم دنبال کار می گشتم.

از پله های شهرداری می رفتم بالا که یکی از کارکنان شهرداری را دیدم و ازش پرسیدم: آیا اینجا برای من کار هست؟

تازه ازدواج کردم و دیپلم دارم.

یه کاغذ از جیبش درآورد و یه امضاء کرد و داد دستم گفت بده فلانی، اتاق فلان.

رفتم و کاغذ را دادم دستش و امضاء را که دید گفت چی می خوای؟

گفتم :کار

گفت : فردا بیا سرکار

باورم نمی شد

فردا رفتم مشغول شدم.

بعد از چند روز فهمیدم اون آقایی که امضاء داد شهردار بود.

چند ماه کارآموز بودم بعد یکی از کارمندان که بازنشسته شده بود من جای اون مشغول شدم.

شش ماه بعد جناب شهردار استعفاء کرد و رفت جبهه.

بعد از اینکه در جبهه شهید شد یکی از همکاران گفت: توی اون مدتی که کارآموز بودی و منتظر بودیم که یک نفر بازنشسته بشه تا شما را جایگزین کنیم، حقوقت از حقوق جناب شهردار کسر و پرداخت می شد. یعنی از حقوق شهید باکری، این درخواست خود شهید بود.

بنده ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید حاج مهدی باکری (25 اسفند ماه ) که از سوی شورای عالی استانها در دوره چهارم بنام روز شهردار نامگذاری گردیده را به تمامی شهرداران کشور مخصوصا شهرداران شهرهای تابع شهرستان مرند تبریک عرض نموده و از زحمات آنان در زمینه توسعه شهرها و حل مشکلات مردم در این روزهای بحرانی که جامعه در گیر ویروس منحوس کرونا شده نهایت قدر دانی را دارم. آری شهید حاج مهدی باکری و حاج مهدی باکری‌ها جان تقدیم کردند تا خاک ندهند و خاک ندادند بلکه با شهادت خود تاریخ این کشور را پر کردند از برگ‌های زرینی بنام عزت، افتخار ، اقتدار و...

 اکنون شهرداران این کشورعزیز نیز باید با  الهام گیری از آقا مهدی ها در جبهه خدمت رسانی به مردم شهرها و رفع معضلات و مشکلات شهری فعال باشند و بستر رفاه عمومی و نشاط اجتماعی را در جامعه مهيا سازند کما اینکه در سال گذشته دوشا دوش پزشکان و پرستاران و کادر سلامت این کشور در مبارزه با ویروس کووید ۱۹ (کرونا) افتخار آفرین بودند و یقین دارم  در این فرصت باقی مانده از عمر شورای دور پنجم با تلاش و سعی وافر خویش بهترین استفاده را در کنار اعضای محترم شوراهای اسلامی شهرها خواهند نمود و گام‌های اساسی در جهت توسعه و آبادانی شهرهای کشور خواهند برداشت و توشه ای عظیم برای آخرت خواهند اندوخت.

 و اما تو ای هموطن، همشهری بیایید ما هم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با پرهیز از سفرهای عید نوروز و با در خانه ماندن سهم خود را نسبت به سلامتی عزیزان و همنوعان خود و شادابی و نشاط شهر و کشورمان برداریم و کادر سلامت کشور را در مبارزه با ویروس منحوس کرونا یاری نماییم و یقین داشته باشیم که عید ما روزی خواهد بود که سلامتی و نشاط دوباره به جامعه به شهر و روستائیمان برگردد و هیچ چیز سلامتی ما را تهدید نکند.

به امید آن روز

پایان پیام/

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی
;