رئیس شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران: کسانی وارد عرصه انتخابات شوند که توانایی خدمت به مردم را دارند
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
احمدی

دکتر علیرضا احمدی در آستانه آغاز مهلت ثبت نام برای انتخابات دوره ششم شوراهای شهر و روستا گفت: توصیه من این است کسانی که توانایی خدمت به مردم را دارند وارد انتخابات شوند.

دکتر علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استان‌ها در حاشیه دومین روز از چهلمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران گفت: ما در این اجلاس بررسی 5 طرح را در دستور کار داشتیم که 2 طرح آن در روز اول اجلاس (چهارشنبه) به تصویب رسید و 3 طرح نیز امروز (پنج شنبه) بررسی می‌شود.

وی افزود: قانون توسعه و گسترش باغات و فضای سبز و استفاده از پست‌های بلاتصدی در شهرداری‌ها برای تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی دو طرحی بود که در روز اول بررسی شد.

احمدی تصریح کرد: در این مدتی که ما سکان دار ریاست شورای عالی استان‌ها بودیم اتفاقات خیلی خوبی در زمینه های گوناگون و مسیر بررسی طرح ها رقم خورد.

رئیس شورای عالی استان‌ها ادامه داد: سامانه ثبت تخلفات و شکایات مردمی شورای عالی استان‌ها که صحبت‌های زیادی پیرامون آن در شوراها انجام شد امروز به نقطه‌ای رسیده است که پیگیر بسیاری از مشکلات و شکایات مردمی است.

وی افزود: امروز در این سامانه به صورت روزانه از اقصا نقاط کشور 10 تا 15 شکایت ثبت می‌شود که می‌توان از این طریق صدای مردم را به مسئولین مربوط برسانیم.

احمدی با بیان اینکه سامانه جامع شوراهای شهر و روستا که برای اولین بار در سطح کشور عملیاتی شده است تصریح کرد: ما 126 هزار عضو شورا در کشور داریم که اطلاعات جامع آنها را به صورت یک بانک اطلاعاتی در اختیار نداشتیم اما امروز با وجود راه‌اندازی سامانه جامع شوراهای اسلامی سراسر کشور ما به این بانک اطلاعاتی دسترسی داریم و می‌توانیم به راحتی با اعضای شوراهای شهر و روستا و دهیاران و شهرداران ارتباط برقرار کنیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به ضرورت تهیه اطلس سرمایه‌گذاری در شهرها و روستاهای سراسر کشور گفت: ما پیگیر تهیه این اطلس هستیم تا بتوانیم ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری شهرها و روستاهای سراسر کشور را شناسایی کرده و در اختیار سرمایه گذاران و علاقه‌مندان قرار دهیم تا با اتصال سرمایه‌گذار و فرصت سرمایه‌گذاری تحولی در زندگی مردم ایجاد کرده و جهش تولید که مدنظر مقام معظم رهبری بود را به ثمر برسانیم.

وی با اشاره با بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری صادر شده است اظهار کرد: در این بیانیه به معنویت و اخلاق اشاره شده است و ما سعی کردیم با تاسی به این بیانیه بحث افزایش معنویت و اخلاق را در شوراهای سراسر کشور پیش ببریم.

احمدی در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی تایید صلاحیت نامزدهای شوراها برای جلوگیری از وقوع تخلف گفت: اولین توصیه من به نامزدهای انتخابات دوره ششم شوراها این است که اگر واقعا توانایی خدمتگذاری به مردم را دارند و متعهد و متخصص هستند وارد عرصه انتخابات شوند و اگر نیستند نه دنیای مردم را خراب کنند و نه آخرت خود را.

وی ادامه داد: از آنجایی که امانت داری کار بسیار سختی است از کسانی که صلاحیت شوراها را تایید می‌کنند درخواست دارم که سابقه افراد را با جزئیات بررسی کنند.
پایان پیام/

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی