;
شورای اسلامی استان یزد و کمیته امداد تفاهم نامه همکاری امضا کردند
سه‌شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
سیدمحمود ‌میرابوالقاسمی

مدیرکل کمیته امداد و رئیس شورای اسلامی استان یزد تفاهم نامه ترویج و توسعه فرهنگ زکات، انفاق و نیکوکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، سیدمحمود ‌میرابوالقاسمی رئیس شورای استان یزد و نماینده این استان در شورای عالی استان‌ها در حاشیه انعقاد تفاهم نامه همکاری با کمیته امداد استان، اظهار کرد: از آموزه های دینی و قرآنی ما بحث احسان و نیکوکاری است که با فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، کمیته امداد حضرت امام خمینی(‌ره) تشکیل شد و خوشبختانه از زمان تاسیس تاکنون خدمات زیادی به محرومان، مستمندان و ‌ایتام انجام شده که از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی افزود: لازم است اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و شهرداری های استان تمام توان خود را در حمایت از برنامه‌های کمیته امداد حضرت امام(‌ره) به کار گیرند.

نماینده مردم یزد در شورای عالی استان ها ادامه داد: توانمندسازی مددجویان و ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد باید در دستور کار قرار گیرد.

میرابوالقاسمی تصریح کرد: لازم است در استان عوامل به وجود آمدن فقر شناسایی و با برنامه‌ریزی دقیق و جامع این عوامل ریشه کن ‌شود ‌و در این راستا استفاده از ظرفیت‌های قانونی ازجمله قانون برنامه ششم توسعه در بحث حمایتی کمیته امداد ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه همکاری بین شورای اسلامی استان و کمیته امداد حضرت امام(‌ره) به‌منظور رفع مشکلات نیازمندان و خانواده‌های تحت حمایت در قالب نهضت احیای زکات و بهره‌گیری از ظرفیت‌های سازمان‌های مختلف به امضای طرفین رسید.

 ‌محمد شجاعان مدیرکل کمیته امداد استان یزد نیز در این نشست با اشاره به اهمیت پرداخت زکات و نقش آن در دست‌یابی به عدالت اجتماعی، رفع فقر و محرومیت از چهره اسلامی، گفت: بهره‌گیری از عواید و منافع موضوع تفاهم‌نامه به نفع فقرا و نیازمندان و همچنین ارائه گزارش از نحوه هزینه کرد زکات دریافتی ازجمله تعهدات کمیته امداد در این تفاهم‌نامه است.

این تفاهم‌نامه در هفت ماده و به مدت دو سال به امضای‌ رئیس شورای اسلامی استان و مدیرکل کمیته امداد حضرت امام خمینی(‌ره) رسیده است.

پایان پیام/

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی
;