نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها: سیستان و بلوچستان در تخصیص اعتبارات ملی جایگاه 28م را دارد
سه‌شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
شه بخش گرگیج

گرگیج با بیان اینکه توزیع بودجه به صورت 15 درصد اعتبارات استانی و 85 درصد اعتبارات ملی است گفت: استان سیستان و بلوچستان در تخصیص اعتبارات ملی جایگاه استان در ردیف 28 و 29 است.

شه بخش گرگیج نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها با بیان اینکه شوراها مهمترین رکن مردم سالاری دینی هستند گفت: شوراها می‌توانند در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی که در نه فصل قانون اساسی و قوانین مربوطه به آنها اجازه داده شده است امورات مختلف را پیگیری کنند.

وی افزود: سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های مختلفی دارد که جمعیت جوان از مهمترین ظرفیت این استان به شمار می‌رود. 67 درصد جمعیت استان سیستان و بلوچستان جوان هستند و از آنجایی که تمامی اسناد توسعه‌ای بر روی توانمندی نیروی متخصص و متعهد انسانی  تمرکز دارد، لازم است که در حوزه اشتغال توجه ویژه‌ای به این استان شود.

گرگیج ادامه داد: خوشبختانه کارهای خوبی در استان انجام شده است اما راه های نرفته در استان زیاد است.

نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها با اشاره به نگاه مقام معظم رهبری به توسعه در استان سیستان و بلوچستان توضیح داد: آنچه که در اسناد بالادستی مطرح شده است می‌بایست در بودجه سالانه کشور توازن کمبودها و منابع اختصاص داده شده به استان بر اساس میانگین کشوری رعایت شود.

وی بیان داشت: به طور مثال در حوزه بهداشت استان سیستان و بلوچستان سال‌هاست که با مشکل کمبود امکانات و بیمارستان و درمانگاه مواجه است.

گرگیج ادامه داد: همچنین در حوزه راه مشکلاتی داریم و هزاران نفر در جاده های ناامن به کام مرگ کشیده می شوند.

نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها با اشاره به ظرفیت های استان سیستان و بلوچستان در حوزه های شیلات، کشاورزی و بازارچه های مرزی تصریح کرد: این استان 8 بازارچه مرزی دارد که در صورت تقویت می‌تواند هم مردم استان را تامین کند و مشکلات اقتصادی سایر استان ها را پوشش دهند.

وی اظهار داشت: یکی از ایراداتی که در بودجه های سالانه کشور وجود دارد این است که 15 درصد اعتبارات استانی و 85 درصد اعتبارات ملی است. درست است که استان سیستان و بلوچستان در اعتبارات استانی همیشه در رده های اول است اما در تخصیص اعتبارات ملی جایگاه استان در ردیف 28 و 29 است.

گرگیج تصریح کرد: باتوجه به نابرابری هایی که در توزیع درآمد، درآمد سرانه و تولید ناخالص ملی وجود دارد باید توجه ویژه ای به استان سیستان و بلوچستان شود.

پایان پیام/

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی