;
نماینده استان کرمان در شورای عالی استان ها: وقوع طوفان شن در جیرفت تمام محصولات کشاورزی را نابود کرده است
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵
بهرام امیری

امیری با اشاره به نابودی محصولات کشاورزان جیرفتی بر اثر وقوع توفان شن گفت: دولت باید از کشاورزان حمایت کند و لازم است این حمایت در کوتاه ترین زمان ممکن باشد.

بهرام امیری نماینده استان کرمان در شورای عالی استان ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها با اشاره به وقوع طوفان شن و خسارت وارد شده به کشاورزان جیرفتی گفت: توفان شن تمام محصولات کشاورزی را مدفون کرده است و کشاورزان در وضعیت بدی گرفتار شده اند.

امیری ادامه داد: پیش از این نیز کشاورزان جیرفت با مشکلاتی رو به رو بودند و درخواستشان این بود که حق آبه کشاروزی از سرشاخه های هلیل رود تخصیص یابد.

وی افزود: همچنین پیش از این نیز محصولات کشاورزی از جمله گوجه فرنگی، خیار، سیب زمینی و ... بر اثر سرمازدگی از بین رفتند.

امیری تصریح کرد: تمام دلخوشی کشاورزان این بود که ورود کمیسیون کشاورزی مجلس و بازدید استاندار از زمین های کشاورزی بتواند خسارت وارده را جبران کند. اما متاسفانه تاکنون تصمیم قطعی در این خصوص اعلام نشده است.

نماینده استان کرمان در شورای عالی استان ها با بیان اینکه اگر قرار بر کمک است باید اکنون انجام شود اظهار کرد: حمایت زمانی خوب است که به موقع انجام شده و درد مردم را درمان کند. دولت بارها اعلام کرده است که از کشاورزان حمایت می کند اما تاکنون حمایتی رخ نداده است.

وی تصریح کرد: هر کسی که وضعیت کشاورزان جیرفتی را ببیند از غصه نمی تواند سر بلند کند. تمام زحمات کشاورزان به باد رفته است و اکنون نیازمند کمک دولت هستند.

پایان پیام/

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی
;