نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان‌ها: دستگاه قضایی و سازمان بازرسی کل کشور به مشکلات استان خوزستان ورود کنند
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
سید محسن موسوی زاده

نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه خوزستان گرفتار مشکلات مدیریتی و تصمیمات غیرکارشناسی از سال‌های گذشته است، گفت: رئیس قوه قضاییه و سازمان بازرسی کل کشور به مشکلات ریشه دار و اساسی خوزستان ورود کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، سید محسن موسوی زاده نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه به عنوان نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها از ریاست قوه قضائیه و رئیس سازمان بازرسی کل کشور می‌خواهم آن‌گونه که در ابلاغ سیاست‌های اجرایی قوه به موارد بسیار خوب و اثرگذاری همانند رسیدگی به ترک فعل مدیران پرداخته‌اند به کارهای غیر کارشناسانه‌ای که مدیران مختلف استان در ادوار گذشته و حال انجام داده و عواقب آن تا‌کنون و در آینده نیز گریبان‌ مردم استان را گرفته رسیدگی و با‌ مقصرین و خاطیان برخورد صحیح و قانونی به دور از توجه به‌ گرایشات این افراد انجام دهند.

وی در ادامه به مشکلات سد گتوند اشاره کرد و افزود: این سد با عواقب زیست محیطی فاجعه بار در استان خوزستان ایجاد شده که در صورت عدم اصلاح روند آبگیری آن در آینده‌ی نزدیک بخش عظیمی از اراضی استان زرخیر خوزستان به شوره زار بدل خواهد شد.

موسوی زاده ادامه داد: آلودگی نفتی ناشی از فلرهای نفتی و گاز سوزانده شده همراه نفت که علاوه بر سوختن ثروت مردم خوزستان نفس‌شان را به شماره انداخته است. این در حالی است که شرکت نفت بدهکارترین شرکت در پرداخت عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها است. همچنین این شرکت باید جوانان بومی به خصوص آنهایی که لوله‌های نفت از زمین‌های شان می‌گذرد یا چاهای نفت در اراضی آنها حفاری می‌شود را جذب کند.

نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها عنوان کرد: هزاران هکتار اراضی حاصلخیز مردم استان در سال‌های اخیر به مزارع نیشکر تبدیل شد و این مزارع کشور را در امر تولید شکر به مرز خودکفایی رسانده است. لیکن آتش‌زدن نیزارها به‌جای برداشت آن‌ها با دستگاه‌های پیشرفته باعث آلودگی شدید هوا در استان و به خصوص شهرهای همجوار نیشکر شده است.

وی اضافه کرد: وزارت نیرو با انتقال غیرکارشناسانه آب از سرشاخه‌های کارون و دز  این استان پرآب را  به استانی کم آب بدل کرده و باعث خشکیدن تالاب‌ها، مزارع و نخلستان‌های استان شده است.

موسوی زاده افزود: مسئولان در به سرانجام رساندن دستور رهبر معظم انقلاب در احیای ۵۵۰ هزار هکتار از اراضی خوزستان کوتاهی می‌کنند.

وی عنوان کرد: به جای اعتماد به مدیران بومی در خوزستان از مدیران پروازی در شرکت‌ها و کارخانه‌های صنعتی استفاده می‌شود.

عضو شورای کلانشهر اهواز ادامه داد: استخدام‌های غیربومی و بعضا بی‌ضابطه در شرکت‌های استان و بدتر از آن تبعیض در جذب جوانان استان و متاسفانه همچون انتصابات ترجیح قومیتی بر قومیت دیگر باعث مشکلاتی در استان شوند که اعتراضات کارگری، تحصن افراد جویای کار در جلوی شرکت‌ها و اثرات منفی دیگر محصول کار برخی از اینگونه مدیران در استان می‌باشد.

موسوی‌زاده بیان کرد: لازم است سازمان بازرسی به بودجه‌های ملی و اعتبارات بین‌المللی تزریق شده به شرکت آبفای استان از دهه هشتاد تاکنون و عدم اصلاح اساسی شبکه آبفا در استان و بخصوص شهر اهواز ورود کند.

وی در پایان گفت: با برخی مدیران وزارت نیرو که با ترک فعل خود و عدم مدیریت آب پشت سدها باعث سیل ویرانگر و خسارت بار دو سال پیش در استان شده‌اند، برخورد جدی شود.

پایان پیام/

شبکه های اجتماعی