نبود نفت در روستای کولگ سیستان و بلوچستان حادثه آفرید + عکس
سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳
امیرحمزه قادری

قادری با انتقاد از عملکرد مسئولین در توزیع نفت سفید در استان سیستان و بلوچستان گفت: متاسفانه نبود نفت و اجبار خانواده‌ها به استفاده از بخاری برقی سبب آتش سوزی خانه یک زن سرپرست خانوار با شش فرزند شده است.

امیر حمزه قادری نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها با اشاره به عدم توزیع نفت سهمیه‌ای در بسیاری از شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان گفت: بی‌نفتی دربخش آشار روستای کولگ ایرافشان حادثه ساز شده است و خانه یک زن سرپرست خانوار با شش فرزند به علت سیم کشی غیراصولی برق و استفاده از بخاری برقی دچار آتش سوزی شده و نابود شده است.

وی افزود: متاسفانه تاکنون به دلیل نبود نفت مردم محروم منطقه مجبور به استفاده از بخاری برقی برای گرم کردن خود هستند که علاوه بر هزینه بسیار بالا برای خانوارهای عمدتا روستایی خطراتی از جمله برق گرفتگی و آتش سوزی را به دنبال دارد.

قادری افزود: درست است که استفاده از بخاری نفتی هم می‌تواند منجر به آتش سوزی خانه شود اما این اتفاق بسیار کمتر رخ می‌دهد چرا که خطر آتش سوزی در بخاری برقی بسیار بیشتر است و اگر مدت زمان زیادی روشن باشد گرمای تولید شده بالا سبب سرایت آتش به اطرف بخاری شده و در نهایت کل خانه می‌سوزد.

نماینده استان سیستان و بلوچستان با انتقاد از عملکرد مسئولین استانی و برخی مسئولین کشوری گفت: اصلا زیبنده نیست بخشی از مردم کشوری که رتبه دوم و سوم ذخایر نفت و گاز در جهان را دارد بدون گاز باشند.

وی تصریح کرد: بارها گفته‌ایم اما کسی توجه نمی‌کند. بعد از گذشت سال‌ها هنوز لوله‌کشی گاز در استان به درستی انجام نشده است و مردم با استفاده از سیلندر گاز مایع یا نفت روزگار خود را سپری می‌کردند که اکنون این هم به دست مردم نمی‌رسد و مردم به استفاده از هیزم روی آورده‌اند.

امیر محمزه قادری پیش‌تر نیز در مصاحبه‌ای از کم کاری مسئولین استانی در توزیع به موقع نفت گلایه کرده و ادعا کرده بود تا ماه اول فصل زمستان یک لیتر نفت هم در بخش آشار شهرستان سرباز توزیع نشده است.

پایان پیام/

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی