نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها: تاکنون یک لیتر نفت در بخش آشار سیستان و بلوچستان توزیع نشده است
سه‌شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
امیر حمزه قادری

قادری با بیان اینکه اکنون یک ماه از زمستان گذشته است گفت: تاکنون یک لیتر نفت در بخش آشار سیستان و بلوچستان توزیع نشده است و مردم مجبورند با هیزم خود را گرم کنند.

امیر حمزه  قادری نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها با اشاره به مشکل دسترسی به گاز و نفت سفید در استان سیستان و بلوچستان گفت: با شروع فصل زمستان و کاهش دمای محیط مشکل دسترسی به گاز و نفت سفید برای استفاده در گرمایش دوچندان می شود.

وی با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان دارای شبکه گاز رسانی خانگی نیست تصریح کرد: این روزها دمای هوا به زیر صفر درجه و در برخی مناطق گرم سیر به 2 یا 3 درجه رسیده است و این درحالی است که تا کنون که در ماه دهم سال هستیم یک قطره نفت در بخش آشار توزیع نشده است.

قادری افزود: مردم در این شرایط در سرمای طاقت فرسا زندگی کرده و مجبورند به سختی روزگار بگذرانند.

نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها بیان داشت: مردم در قرن 21 و با وجود منابع عظیم نفت و گاز در کشور مجبورند هیزم جمع کرده و خود را گرم کنند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر چون زندگی مردم به دلیل وجود نفت در سال‌های قبل تغییر کرده و بخاری‌های هیزمی سال‌هاست که جمع شده‌اند مردم مجبورند بیرون از خانه هیزم سوزانده و خود را گرم کنند.

قادری بیان داشت: کودکان و افراد مسن از این مسئله بیشترین آسیب را می‌بینند و شب را در سرمای استخوان سوز به صبح می‌رسانند.

نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها دلیل اصلی کمبود نفت و گاز را سوء مدیریت در استان دانست و توضیح داد: بخش آشار با 20 هزار نفر جمعیت زیر پوشش منطقه نفتی زاهدان و ناحیه سراوان است و تاکنون که 1 ماه از فصل زمستان می گذرد یک لیتر نفت هم در این بخش توزیع نشده است.

وی ادامه داد: مردم توان خرید بخاری برقی و پرداخت هزینه برق را ندارد. وضعیت بسیار وخیم است و دل هر انسانی را به درد می آورد.

قادری افزود: مسئولین مجتمع گاز پارس جنوبی ادعا دارند که 85 درصد کشور را پوشش می‌دهند اما ما حتی به نفت سفید و سیلندر گاز هم دسترسی نداریم.

نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها تصریح کرد: گناه ما چیست که مرز نشین هستیم؟ این انتخاب ما نبوده است بلکه اجداد ما هم در اینجا ساکن بوده اند. ما هم نیاز به انرژی برای گرمایش داریم تا بتوانیم در سرمای زمستان زندگی کنیم.

در این رابطه یکی از اهالی بخش آشار نیز می‌گوید: در این فصل زمستان ما از سرما تلف می‌شویم و مشخص نیست که چه زمانی نفت به این منطقه می‌رسد. اکنون چله زمستان است و ما نفت نداریم. دولت باید به فکر این مردم باشد.

پایان پیام/

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی