نماینده یزد در شورای عالی استان‌ها: یک درصد از عوارض فروش معادن یزد صرف پروژه‌های عمرانی و بهداشتی شود
يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
سید محمود میرابوالقاسمی

میر ابولقاسمی با اشاره به تعلق یک درصد فروش معادن در برنامه ششم توسعه کشور، خواستار ‌اختصاص آن به مناطق استقرار معادن برای جبران خسارت و انجام پروژه های عمرانی و بهداشتی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، ‌سیدمحمود میرابوالقاسمی، پیش از ظهر امروز در نشست مشترک ‌اعضای شورای استان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد اظهار داشت: در قانون برنامه ششم توسعه تصریح شده است که حساب های بانکی و گردش مالی معادن باید در استان‌ها و مناطق محل ذخایر معدنی انجام شود اما به دلیل عدم اجرای قانون این مهم ۱۰۰ ‌درصد محقق نشده است.

میرابوالقاسمی خواستار تخصیص یک درصد سهم فروش معادن به مناطق استقرار ذخایر معدنی برای جبران خسارت و مسئولیت های اجتماعی معادن و انجام پروژه های عمرانی و بهداشتی شد.

نماینده مردم یزد در شورای عالی استان‌ها عنوان کرد: با توجه به اینکه دولت بودجه ۱۴۰۰ را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده لازم است نمایندگان مردم استان در مجلس در کمیسیون‌های مختلف بررسی بودجه حضوری تاثیرگذار داشته باشند و با همراهی نمایندگان استان از ظرفیت‌های ملی در نظر گرفته شده در بودجه برای توسعه استان گام های موثری برداشته شود.

میرابوالقاسمی همچنین گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات شورای اسلامی استان در یک سال گذشته ارائه داد و تصریح کرد: در سال پایانی شورا نیز با شتاب و اقتدار کارها را ادامه خواهیم داد و مأموریت خود را که خدمتگزاری صادقانه به مردم است، دنبال می‌کنیم.

رشد قابل قبول ارقام بودجه یزد در لایحه بودجه ۱۴۰۰

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این نشست به جایگاه پر اهمیت شوراها در قانون اساسی اشاره کرد و گفت: اعضای شوراهای شهر و روستا در حقیقت  ‌نمایندگان و صدای مردم هستند و در حوزه نظارتی نیز شان ویژه‌ای دارند و در هر مقطع و شرایطی آمادگی پاسخگویی به شورا را داریم.

‌سید مجتبی حسینی‌پور همچنین وضعیت اعتباری، درآمدی و هزینه ‌ای استان یزد در لایحه بودجه ۱۴۰۰ کشور را تشریح و بیان کرد: ارقام بودجه استان نسبت به سال قبل رشد خوبی داشته است.

پایان پیام/

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی