میرابوالقاسمی در دیدار با رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس: تقویت شوراها مساوی با تقویت نظام جمهوری اسلامی است
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
سید محمود میرابوالقاسمی

نماینده مردم استان یزد در شورای عالی استانها با بیان اینکه اعضای شوراها به محدود کردن اختیارات شوراها ‌اعتراض دارند گفت: اگر شوراهای اسلامی تقویت و حمایت شوند شاهد تقویت نظام نیز خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، سید محمود میر ابوالقاسمی در نشست مشترک اعضای شورا با ‌محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی ‌و رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس  به جایگاه ویژه شوراها در آموزه های دینی و قانون اساسی اشاره کرد و افزود: اعضای شوراها به این رویه در محدود کردن اختیارات شورا ‌اعتراض دارند و از دولت و مجلس انتظار داریم با در نظر گرفتن تجربه پنج دوره ای شورای اسلامی شهر و روستا به شکلی محدود به شورا نگاه نکنند.

وی تصریح کرد: اگر شوراهای اسلامی تقویت و حمایت شوند شاهد تقویت نظام نیز خواهیم بود.

میرابوالقاسمی با اشاره به اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده و محدود کردن اختیار تعیین عوارض توسط شوراهای شهر و روستای کشور خواستار توجه به شان و جایگاه شوراها در تصمیم‌گیری‌ها شد.

رئیس شورای اسلامی استان یزد خاطرنشان کرد: این نهاد مردمی با بیش از ۱۲۵ هزار عضو ‌جایگاه و شان قانونی و حقوقی بالایی دارد و اصل هفتم قانون اساسی، شوراها را یکی از ارکان تصمیم گیری نظام تلقی می کند.

‌محمد صالح جوکار، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: جایگاه شوراها در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها بر کسی پوشیده نیست و به عنوان رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس آمادگی دارم تا پیگیر موارد قانونی مطرح شده از سوی اعضای شورای اسلامی استان یزد در حوزه های مختلف باشم تا با به نتیجه رسیدن این موارد بتوانیم به ارتقای جایگاه شوراهای اسلامی شهر و روستا کمک کنیم.

پایان پیام/

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی