نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان‌ها: آب رسانی با تانکر به 70 روستای غرب استان اصفهان باوجود 950 میلیون مترمعکب آب در منطقه
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
عباس محمدصالحی

محمدصالحی با بیان اینکه غرب استان اصفهان تامین کنند 950 میلیون مترمعکب آب سه رودخانه زاینده رود، کارون و قم رود است گفت: با این وجود 70 روستای غرب استان به وسیله تانکر آبرسانی ‌‌می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌‌ها عباس محمد صالحی نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان‌‌ها با اشاره مشکلات استان اصفهان گفت: مشکل عمده شهرستان‌‌های غرب استان اصفهان از جمله فریدن، فریدون شهر، چادگان و بوئین میان دشت علاوه بر مشکلات اشتغال، مهاجرات و ... عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم است.

وی با بیان اینکه غرب اصفهان در زمینه تامین آب آشامیدنی مشکل دارد ادامه داد: عدم تامین آب آشامیدنی در صورتی به وجود آمده است که غرب استان اصفهان منطقه پرآبی است و بخشی حوزه آبریز زاینده رود را تشکیل ‌‌می‌دهد.

محمدصالحی تصریح کرد: از این منطقه در سال حدود 400 میلیون مترمکعب آب به وردخانه زاینده‌رود، 400 میلیون مترمکعب آب وارد رودخانه کارون و 150 میلیون مترمکعب آب وارد رودخانه قم رود ‌‌می‌شود. باوجود این منابع آبی 70 روستای 4 شهرستان غرب استان اصفهان با تانکر تامین ‌‌می‌شود.

نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان‌‌ها بیان داشت: این مسئله چندین سال است که در دولت پیگیری ‌‌می‌شود. دولت هم 6 میلیون کیلومتر آب به این 4 شهرستان اختصاد داده اما این طرح هیچ‌گاه به مرحله اجرا نرسیده است.

وی بیان داشت: 3 سال از صدرو مجوز انتقال آب از سوی دولت گذشته است اما تاکنون هیچ اقدام عملی صورت نگرفته است. وزارت نیرو و حتی هیئت وزیران اعلام ‌‌می‌کنند که در بحث آب‌رسانی اولویت به ترتیب با آب آشامیدنی، کشاورزی و صنعت است اما در عمل می‌بنیم سدهایی که افتتاح ‌‌می‌شود کاربری کشاورزی دارد و به اولویت‌‌های مطرح شده توجهی نمی‌شود.

نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان‌‌ها ادامه داد: درست است که در کویر مرکزی ایران نیز کمبود آب وجود دارد اما مشکل اینجاست که غرب استان اصفهان منطقه سردسیری است و 6 ماه از سال را مردم در سرما به سر ‌‌می‌برند و بارش در این منطقه زیاد است اما با این وجود به آب آشامیدنی دسترسی ندارند.

پایان پیام/

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی