;
نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان‌ها: تکمیل پروژه راه نیر – میانه سبب رونق اقتصادی منطقه می شود
چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
غلامرضا ضیایی

ضیائی با اشاره به وضعیت پروژه راه نیر – میانه گفت: تکمیل این پروژه مسیر استان اردبیل به مرکز کشور را 2 ساعت کاش می دهد و می تواند موجب رونق اقتصادی منطقه شود.

غلامرضا ضیائی نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها با اشاره به پروژه راه نیر – میانه بیان کرد: این پروژه یک پروژه حیاتی و استراتژیک برای استان اردبیل و شهرستان های میانه و نیر است.

وی در خصوص اهمیت تکمیل این پروژه گفت: شهرستان نیر از توابع استان ادبیل و شهرستان میانه از توابع استان اردبیل است و تکمیل این پروژه می تواند مبادلات اقتصادی دو استان و دو شهرستان را افزایش دهد. از سوی دیگر با تکیمل این پروژه مدت زمان طی کردن مسیر اردبیل به مرکز کشور 2 ساعت کاهش می یابد که در زمان و مصرف سوخت صرفه جویی می شود.

ضیائی با بیان اینکه نزدیک به 8 کیلومتر از این راه در حوزه استحفاظی استان اردبیل و تقریبا 12 کیلومتر در حوزه استحافظی استان آذربایجان شرقی قرار دارد توضیح داد: تقریبا نیمی از مسیر توسط اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل تکمیل شده است و پیش بینی می شود تا سال آینده این پروژه از سوی استان اردبیل تکمیل شود.

نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان ها اضافه کرد: هفته پیش نیز با نمایندگان اردبیل و میانه در مجلس و فرماندارن شهرستان های میانه و نیر جلسه ای داشتیم که مقرر شد استان آذربایجان غربی نیز اعتبارات لازم برای تکمیل این پروژه را تامین کنند.

وی اضافه کرد: در صورت تکمیل و راه اندازی این پروژه، منطقه از نظر اقتصادی به شکوفایی می رسد. علاوه بر صرفه جویی در وقت و زمان، کوتاه شدن مسیر سبب دسترسی آسان‌تر گردشگران به منطقه می‌شود که ورود سرمایه‌گذاران و ثروت را به دنبال دارد.

پایان پیام/

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی
;