نماینده اصفهان در شورای عالی استان‌ها: کشاورزان اصفهانی به دنبال حق آبه کشاورزی خود هستند
سه‌شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷
حسنعلی مبینی نژاد

نماینده اصفهان در شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه کشاورزان اصفهانی به دنبال حق آبه خود هستند گفت: دولت تا کنون وعده‌های زیادی در این زمینه داده اما هیچکدام عملی نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، حسنعلی مبینی‌نژاد نماینده اصفهان در شورای عالی استان‌ها درباره تجمع کشاورزان شرق اصفهان که دوشنبه ۱۹ آبان ماه انجام شد، اظهار داشت: این کشاورزان طی سال های متمادی به دنبال حق آبه‌شان بوده‌اند. دولت هر بار به آنها وعده‌هایی داده است که مدتی به صورت مُسکن این سر و صداها را خوابانده است اما تاکنون اقدام جدی برای رفع مشکل این کشاورزان از سوی مسئولان انجام نشده است.

,d افزود: آبی که به استان یزد منتقل کردند در واقع حق آبه کشاورزان استان اصفهان بوده است. قرار بر این بود که تونل سوم را افتتاح کنند و بخشی از آبی را که به استان یزد منتقل می‌شود به اصفهان منتقل کنند که این کار انجام نشد و به استان یزد منتقل شد.

نماینده اصفهان در شورای عالی استان ها ادامه داد: حتی بخشd از آب را به مراکز صنعتی استان اصفهان منتقل کردند. اما حق آبه کشاورزان را ندادند. سال هاست این کشاورزان چشم به راه انتقال آب هستند. البته برای کشت قبلی به آنها مقداری آب داده شد اما برای کشت محصول جدید که گندم است و الان به آب نیاز دارند آبی منتقل نکردند.

مبینی نژاد ادامه داد: این موضوع باعث شد که دوباره کشاورزان نسبت به احقاق حق شان  تجمع کنند.

عضو شورای عالی استان‌ها عنوان کرد: قرار بود برای رفع مشکل حق آبه کشاورزان اصفهان تونل بهشت آباد را راه‌اندازی کنند که این تونل نیز تعطیل شد و عملا حق و حقوق کشاورزان اصفهانی دارد به سمت استان یزد هدایت می شود.

وی گفت: کشاورزان از این موضوع نگرانند که سال‌ها به آنها وعده دادند که حق و حقوشان را در مورد حق آبه خواهند داد ولی متاسفانه این موضوع به درستی مدیریت نمی‌شود و کاملا حق به جانب کشاورزان است.

پایان پیام/

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی