نماینده استان سمنان در شورای عالی استان‌ها پیشنهاد کرد صدور مجوز برداشت آب‌های زیرزمینی برای کاهش سطح آب فولاد محله سمنان
يکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
محمد برزه کار

برزه‌کار با اشاره به بالا آمدن سطح آب روستای فولادمحله استان سمنان گفت: لازم است شرکت آب منطقه ای مجوز برداشت آب های زیر زمینی برای کاهش سطح آب فولاد محله را صادر کنند تا سطح آب منطقه کاهش یابد.

محمد برزه‌کار نماینده استان سمنان در شورای عالی استان‌ها، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، با اشاره به بالا آمدن آب در روستای فولاد محله از توابع شهرستان شهمیرزاد استان سمنان گفت: خوشبختانه طی سال‌های اخیر نزولات آسمانی به شکل چشمگیری در منطقه فولاد محله افزایش یافته است که همین موضوع سبب شده تا سطح آب‌های زیرزمینی در روستای فولادمحله بالا آمده و موجب بروز برخی مشکلات برای ساکنین این روستا به ویژه در محدوده جنوبی آن شود.

وی از خرابی برخی از باغات و درختان جنوب روستا به دلیل بالا آمدن سطح آب خبر داد و گفت: به دلیل این که سطح آب در منطقه بالاست با افزایش بارندگی آب زیرزمینی بالا آمده و حتی در سطح زمین جمع می شود. به همین دلیل برخی از درختان منطقه جنوبی روستای فولاد محله بدلیل آب زیاد موجود در زمین از بین می روند.

برزه کار افزود: انجام مطالعات کارشناسی، زهکشی و اجازه برداشت آب از چاه‌های منطقه از جمله اقداماتی است که می‌تواند مشکل بالا آمدن سطح آب را در روستای فولاد محله برطرف کند. در حقیقت باید اقداماتی انجام داد تا سطح آب منطقه متناسب با شرایط توپوگرافی شود.

نماینده استان سمنان در شورای عالی استان ها با بیان اینکه میانگین بارندگی در روستای فولاد محله 340 میلیمتر و چندین برابر میانگین استان است، خاطرنشان کرد: عدم لایروبی قنوات روستا یکی از دلایلی است که سبب بالا آمدن سطح آب در روستای فولاد محله شده است.

وی تاکید کرد: شرکت آب منطقه ای سمنان، با تغییر تاکتیک در این منطقه، اجازه برداشت آب از چاه‌های موجود را صادر کند چرا که این مهم می‌تواند به حل مشکل روستای فولادمحله کمک کند.

برزه کار در پایان ضمن تشکر از اقدامات مسئولین استان ابراز امیدواری کرد با تلاش و پیگیری مشکلات مردم فولاد محله برطرف شود.

پایان پیام/

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی