;
نماینده استان کرمان در شورای عالی استان‌ها: تشکیل تعاونی پسته رفسنجان ضروری است/ باغداران خواستار حذف ارز نیمایی پسته هستند
سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳
علی هاشمیان

هاشمیان با بیان اینکه در زمینه صادرات پسته مشکلات زیادی وجود دارد گفت: لازم است تعاونی پسته رفسنجان بار دیگر آغاز به کار کند و ضمن تعیین قیمت صادرات این محصول مهم را مدیریت کند.

حجت الاسلام و المسلمین علی هاشمیان نماینده استان کرمان در شورای عالی استان ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها با اشاره به برداشت محصول پسته گفت: خوشبختانه امسال نسبت به سال‌های گذشته محصل پسته خوب است.

وی افزود: بزرگترین مشکل باغ‌داران پسته رفسنجان در بحث صادرات محصول است. از آنجایی که مرکز مشخصی برای مدیریت صادرات پسته وجود ندارد شرکت‌ها و افراد مختلفی محصولات را خریداری کرده و صادر می‌کنند و گاهی دیده می‌‌شود که حتی پول کشاورز هم بازگردانده نمی‌شود.

هاشمیان با بیان اینکه تعاونی پسته رفسنجان نقش دولت در صادرات پسته را بازی می‌کرد، ادامه داد: لازم است بار دیگر تعاونی پسته رفسنجان فعالیت خود را آغاز کند و با قیمت گذاری و تجمیع محصولات بتواند به شکل درستی صادرات را انجام دهد تا هم کشاورزان دستمزد زحمت خود را برداشت کنند و هم ارز آوری مناسبی برای کشور اتفاق بیفتد.

نماینده استان کرمان در شورای عالی استان‌ها بیان داشت: مشکل بعدی تخصیص ارز نیمایی برای پسته است. اصلا مشخص نیست چرا باید برای محصول صادراتی مانند پسته ارز نیمایی در نظر گرفته شود؟ این تصمیم مشکل بزرگی برای باغ داران شده است و باید حذف شود. البته قول‌هایی در خصوص حذف ارز نیمایی داده شده اما هنوز به نتیجه نرسیده است.

پایان پیام/

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی
;