;
نماینده شواری استان اردبیل در شورای عالی استان‌ها: حمایت از شوراهای اسلامی شهرهای کوچک ضروری است
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۴
غلامرضا ضیایی

نماینده شواری استان اردبیل در شورای عالی استان‌ها گفت: شورای شهرهای کوچک از حیث حمایت و پشتیبانی با ضعف‌ها و نقص‌هایی روبرو بوده و انتظار می‌رود شورای عالی نسبت به کمک و حمایت از این مجموعه‌ها اقدام کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، غلامرضا ضیایی نماینده شواری اسلامی استان اردبیل در شورای عالی استان‌ها گفت: شایسته نیست که شوراهای فرادستی در تامین اعتبارات اولیه خود و هزینه‌های جاری دست خود را به سمت ادارات، نهادها و حتی مجموعه‌های پایین دست دراز کنند و بخواهند هزینه‌های خود را از شهرداری‌ها دریافت کنند.

وی اظهارداشت: چنین روشی باعث می‌شود که امر نظارتی شوراها مخدوش و زیر سوال رفته و اعضای شورا نتوانند وظیفه و رسالت نظارتی و تذکر خود را به درستی انجام دهند.

او بیان کرد: ایراد و اشکال در انتخاب شهردار و عزل او این است که چگونه می‌شود یک شهردار با دو سوم رای اعضا انتخاب شود اما در هنگام استیضاح و برکناری او باید این ترکیب تغییر یابد.

نماینده شواری استان اردبیل در شورای عالی استان‌ها شوراها را ناظر بر عملکرد شهرداری اعلام کرد و گفت: این جایگاه باید حفظ شده و در یک سیستم یکپارچه مکاتبات شوراها و پشتیبانی‌های مالی آن‌ها در یک فرآیند قانونی انجام شده و جلوی برخی از کوتاهی‌ها در این زمینه گرفته شود.

ضیایی افزود: در حالی که هدف چابک‌سازی دولت، اجرای طرح تمرکز زدایی از کلان شهرها و جلوگیری از روند رو به رشد مهارجرت از شهرهای کوچک به بزرگ با افزایش اختیارات شورهای اسلامی در کشور است ولی زیرساخت‌های لازم برای انجام این کار آماده نیست.

او اضافه کرد: کمبود امکانات رفاهی،درمانی، قوانین پیشگیرانه از توسعه محدوده شهرهای کوچک و پایین بودن زمینه اشتغال مردم در شهرهای کوچک از جمله عوامل افزایش مهاجرت است که با توسعه فعالیت‌های شوراهای اسلامی و افزایش اختیارت حیطه کاری آنها بخش از این مشکل می‌تواند مرتفع شود.

نماینده شواری استان اردبیل در شورای عالی استان‌ها به ایرانا گفت: مطالبه‌گری از شوراها بسیار زیاد بوده و نیاز است مطالبات و مشکلات روستاها و شهرها اولویت‌بندی شده و اقدامات عملی برای تحقق این مطالبات انجام شود.

پایان پیام/

شبکه های اجتماعی
;