رئیس دیوان عدالت اداری در جمع خبرنگاران: همکاری با شورای عالی استان‌ها می تواند در نظم بخشی و اجرای مقررات موثر باشد
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
محمد کاظم بهرامی

بهرامی با بیام اینکه بخشی از کار ما با شهرداری‌ها و شوراها است گفت: همکاری ما با شوراها و به خصوص شورای عالی استان‌ها می‌تواند در نظم بخشی و اجرای مقررات بسیار موثر باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، حجت الاسلام محمد کاظم بهرامی رئیس دیوان عدالت اداری در حاشیه سی و ششمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها در جمع خبر نگاران در رابطه با ارسال ۱۶۱ هزار دادخواست در یک سال به دیوان عدالت اداری گفت: خوب این واقعیتی است که اتفاق افتاده و به تناسب در سال‌های قبل هم اتفاق افتاده و اگر روند همینطور باشه ممکنه در سال‌های بعد هم اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: ما انتظار داریم که مجلس شورای اسلامی با کمک دستگاه ها قوانینی که شفاف نیست را شفاف کنند تا دستگاه‌ها و مردم تکلیفشان را بدانند.

بهرامی اضافه کرد: انتظار دیگری که داریم این است که دستگاه‌ها هم به درخواست‌های مردم توجه بیشتری کنند. در همین رابطه ما در سال جاری سامانه رأی صحیح را به عنوان سامانه ساعد راه‌اندازی کردیم که در دسترس قضات محترم و حقوقدانان و دستگاه ها و سایر مردم است.

رئیس دیوان عدالت اداری افزود: مردم در این سامانه می‌توانند مراجعه کرده و شکایات خود را ثبت کنند. دستگاه‌ها هم می‌توانند در این سامانه روند کار را دنبال کنند. همچنین قضات هم می توانند بر اساس اطلاعات سامانه رصد کنند و ببینند که کجا حق با متقاضی است و کجا تقاضای متقاضی درست نیست.

وی بیان کرد: اگر این سامانه فراگیر شود بسیاری از دادخواست ها کاهش پیدا می کند.

بهرامی با اشاره به سی و ششمین اجلاس شورای عالی استان ها توضیح داد: بخشی از کار ما با شهرداری‌ها و شوراها است و همکاری ما با شوراها و به خصوص شورای عالی استان‌ها می‌تواند در نظم بخشی و اجرای مقررات بسیار موثر باشد.

رئیس دیوان عدالت اداری افزود: علاوه بر جلسه امروز، مدتی قبل هم جلسه دیگری با آقای دکتر احمدی و نمایندگان محترم شورای عالی استان‌ها داشتیم و دوستان هم سوالاتی داشتند که این سوالات را پاسخ گفتیم و تفاهم‌نامه‌ای امضا شد و انشاءالله این همکاری ما با شورای عالی استان‌ها در کاهش دعاوی و کاهش دادخواست ها موثر باشد.

پایان پیام/

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی