;
در دیدار علیرضا احمدی و ذبیح الله خدائیان تاکید شد ضرورت تدوین تفاهم نامه مشترک میان شورای عالی استانها و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
دیدار

علیرضا احمدی و ذبیح الله خدائیان در نشستی صمیمی به منظور بررسی راهکارهای همکاری شورای عالی استان‌ها و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بر ضرورت تدوین تفاهمنامه همکاری مشترک تاکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها علیرضا احمدی  در نشستی صمیمی با ذبیح الله خدائیان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: جامعه شورایی کشور از حدود 126 هزار نفر تشکیل شده که تا امروز اقدامات موثری در جهت رفع مشکلات مردم انجام داده اند.

وی به ضرورت انعقاد تفاهمنامه میان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و شورای عالی استان‌ها اشاره کرد و گفت: نتیجه این تفاهمنامه می‌تواند تشکیل کارگروهی میان این دو نهاد و سازمان باشد تا طرح جامعی در خصوص املاک و اسناد کشور نوشته شود تا در شهرها و روستاها وضعیت مالکیت مردم بهبود یابد.

علیرضا احمدی به مشکلات موجود در حوزه اسناد و املاک در سطح شهرهای کوچک و روستاها اشاره کرد و گفت: اسناد روستایی باید از حالت قولنامه‌ای بودن در آمده و به صورت اسناد رسمی در بیاید.

رئیس شورای عالی استان‌ها همچنین به وجود 11 کارگروه تخصصی و شورای راهبردی در شورای عالی استان‌ها اشاره کرد و گفت: اعضای این شوراهای راهبردی همگی از مدیران ارشد نظام هستند و از همه دستگاه های تأثیرگذار نظام در آن ها نمایندگانی وجود دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوعات متنوعی که در شهرها و روستاها به دست شوراها و مدیریت شهری انجام می‌شود اشاره کرد و بیان داشت: از آسفالت خیابان ها و تمیزی معابر و نظافت بوستان‌ها تا امورات مربوط به کفن و دفن متوفیان همگی توسط مدیریت شهری انجام می گیرد.

رئیس شورای عالی استان‌ها خاطرنشان کرد: مصوبات خوبی در شورای عالی استان‌ها به تصویب رسیده که پس از درج در روزنامه رسمی این مصوبات لازم الاجراست مگر آنکه نسبت به آن در دیوان عدالت اداری شکایتی به ثبت برسد.

در ادامه این دیدار ذبیح الله خدائیان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تشکر می کنم از شما و همکارانتان بابت تلاش ها و کوشش هایی که تا کنون انجام داده اید. اینها نشان از آن دارد که حضرتعالی از روحیه جوانی توام با تدبیر و درایت بهره برده اید که منجر به همراهی و همدلی بیشتری شده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: سازمان ثبت سازمانی خدمت رسان است اما گمنام باقی مانده و بسیاری از مردم حتی نمی دانند چه کارهایی به این سازمان ربط دارد.

وی ادامه داد: برای مثال در بخش صنعت و تجارت و معدن کسی که می‌خواهد کاری را شروع کند باید از نقطه صفر که همان ثبت یک شرکت است به سازمان ثبت اسناد مراجعه کند.

ذبیح الله خدائیان گفت: برای مثال در همین حوزه شهرداری‌ها تشکل‌ها و سازمان‌های متعددی فعال هستند که اینها برای داشتن شناسه اقتصادی باید به سازمان ثبت اسناد مراجعه کنند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: وقتی یک فرد متولد می‌شود برای او شناسنامه صادر می‌شود و جالب است بدانید که وقتی هم کسی می‌خواهد کار اقتصادی خود را شروع کند باید شخصیت حقوقی‌اش تثبیت شود که همگی این کارها در سازمان ثبت اسناد و املاک انجام می‌گیرد.

وی افزود: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با شهرداری‌ها ارتباط زیادی دارد و در حوزه مباحث مربوط به تفکیک املاک و صدور اسناد و صدور پایان کار میان این دو نهاد و سازمان ارتباط وجود دارد.

خدائیان همچنین به ضرورت اجرای طرح کاداستر اشاره کرد و گفت: اجرای کامل این طرح از وقوع زمین خواری و مشکلات بعدی جلوگیری می‌کند که امیدواریم همکاری مدیریت شهری و در رأس آن شورای عالی استان‌ها به اجرای دقیق این طرح منجر شود.

پایان پیام/1

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی
;