نماینده خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها: شهرستان طبس دستگاه MRI ندارد/ فاصله 300 کیلومتری تا اولین مرکز تصویربرداری پزشکی
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴
محمود امینی

امینی با بیان اینکه شهرستان طبس از داشتن یک دستگاه MRI محروم است بیان کرد: مردم این شهرستان برای تصویربرداری پزشکی باید 300 تا 350 کیلومتر سفر کنند.

محمود امینی نماینده استان خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها گفت: استان خراسان جنوبی در حوزه بهداشت و درمان بسیار ضعیف است. به ویژه شهرستان طبس که در مسیر تردد 10 میلیون نفر زائر و مسافر در سال قرار دارد.

وی ادامه داد: جمعیت منطقه به اضافه این تعداد از مسافر نیازمند یک شبکه بهداشت قوی برای حفظ سلامتی و جان مردم است. وقوع تصادفات جاده ای، نیاز مسافران به برخورداری از امکانات بهداشتی و درمانی و نیاز مردم منطقه به امکانات بهداشتی و درمانی ایجاب می کند ما بیمارستان های مجهزی در این منطقه داشته باشیم که متاسفانه اینگونه نیست.

امینی با بیان اینکه شهرستان طبس فاصله زیادی نسبت مرکز استان خراسان جنوبی یا سایر استان ها دارد ادامه داد: در حال حاضر طبس دارای بیمارستان کوچک و بدون امکاناتی است که جوابگوی نیاز مردم شهر طبس هم نیست چه برسد به مردم شهرستان و مسافران عبوری.

نماینده استان خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها افزود: این شهرستان حتی یک دستگاه MRI نیز ندارد و این یک مطالبه جدی برای مردم است. مراجعانی که به این دستگاه و عکسبرداری پزشکی نیازمند هستند باید فاصله 300 کیلومتری تا بیرجند یا 350 کیلومتری تا یزد را طی کنند که علاوه بر زحمت و هزینه، خطرات غیرقابل پیش بینی دارد.

امینی با اشاره به سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان طبس در سال 1398 تصریح کرد: استاندار در این سفر قول دادند که اولین دستگاه MRI که به استان بیاید را به طبس می فرستند اما تاکنون چنین اتفاقی رخ نداده است. از این رو از وزارت بهداشت تقاضا داریم نسبت به ارسال دستگاه MRI به طبس اقدام کنند.

پایان پیام/

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی