نماینده استان تهران در شورای عالی استان ها: ترافیک سنگین در پاکدشت به علت نبود کمربندی
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
علیرضا کبیری

علیرضا کبیری گفت: کمربندی شهرستان پاکدشت ۳۲ کیلومتر است که بالای ۱۰ سال است نیمه کاره رها شده است.

علیرضا کبیری نماینده استان تهران در شورای عالی استان ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها با بیان اینکه  شهرستان پاکدشت در مسیر ترانزیتی تهران - مشهد واقع شده است که محل عبور و مرور ماشین های سنگین است اظهار داشت: با این وجود ضرورت احداث کمربندی در شهرستان پاکدشت بیش از پیش امری ضروری و لازم است.

وی با بیان اینکه کمربندی این شهرستان ۳۲ کیلومتر است که بالای ۱۰ سال است نیمه کاره رها شده است، افزود: با توجه به اینکه پاکدشت کریدور خروجی شهر تهران به استان سمنان و خراسان رضوی است و تنها شهری است که در خیابان ترانزیت اصلی کنار گذر ندارد.

کبیری با تاکید بر اینکه تمام شهرها به سمت خراسان رضوی مانند ایوانکی، گرمسار و سمنان و همینطور به ترتیب حرکت کنیم تمامی شهرها همه کنارگذر دارند عنوان کرد: این در حالی است که شهرستان پاکدشت دارای پنج شهرک صنعتی است؛ متاسفانه کنار گذر ندارد.

به گفته وی؛ هر روز تردد سنگین به مسافت 9 کیلومتر از وسط شهر پاکدشت را شاهد هستیم که باعث ترافیک بسیار سنگینی در شهر می شود.

نماینده استان تهران در شورای عالی استان ها در طول روز حدود ۱۰۰ هزار تردد در پاکدشت به علت وجود شهرک های صنعتی را شاهد هستیم بیان کرد: تمام ماشین های سنگین، کامیون ها و اتوبوس ها به علت نبود کمربندی از وسط شهر می گذرند. شهر پاکدشت به 2 قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می شود. بلوار اصلی امام رضا (ع) از وسط شهر می گذرد که هر روز شاهد ترافیک سنگین هستیم.

کبیری در پایان در خواست کرد: برای باقی مانده ساخت کمر بندی شهر پاکدشت هیچ گونه اقدامی صورت نگرفته است. این یکی از مشکلات اساسی شهرستان پاکدشت است که هر چه سریعتر باید توسط مسئولین مربوطه رسیدگی شود.

پایان پیام/2

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی