نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان ها خبر داد اهدای 3 هکتار زمین برای ساخت ساختمان دانشگاه آزاد واحد نیر
سه‌شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
غلامرضا ضیایی

ضیائی با بیان اینکه دانشگاه آزاد واحد نیر باگذشت 10سال از تاسیس هنوز اجاره نشین است گفت: خیرین نیک اندیش شهرستان نیر 3 هکتار زمین در بهترین نقطه شهر برای ساختمان دانشگاه آزاد شهرستان نیر اهدا کرده اند.

غلامرضا ضیائی نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان ها، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها با اشاره به جایگاه تفرجگاه بولاغلار در بخش گردشگری استان اردبیل از تصویب طرح جامع بولاغلار و تصویب آن در کمیته برنامه ریزی استان اردبیل پس از 15 سال به همت شورای شهر و مسئولین شهر نیر خبر داد.

وی همچنین از سرمایه گذاران سراسر کشور دعوت کرد در این منطقه پر جاذبه و خوش آب هوا سرمایه گذاری کرده و موجبات توسعه شهرستان نیر و استان اردبیل را فراهم آورند.

عضو شورای شهر نیر اضاف کرد: باتوجه به اینکه با گذشت 2 ماه فرمانداری و چندین اداره کلیدی و مهم شهرستان نیر به صورت سرپرستی اداره می شود از استاندار و سایر مدیران استان اردبیل درخواست می کنیم که نسبت به تعیین تکلیف زیرمجموعه های خود در استان اقدام کنند.

وی این درخواست را مطالبه اصلی مردم شهرستان نیر دانست و گفت: با توجه به شرایط شهرستان، مردم و سرمایه گذاران در سردرگمی به سر می برند.

ضیائی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی شهر نیر با گذشت 10 سال از تاسیس هنوز فاقد ساختمان آموزشی است و به صورت اجاره ای فعالیت می کند تصریح کرد: شهرداری شهر نیر زمینی به مساحت 3000 متر و خیرین نیک اندیش شهرستان زمینی با مساحت 3 هکتار در بهترین منطقه شهر به دانشگاه آزاد هبه کرده اند اما از آنجایی که اعطای زمین شهرداری به دانشگاه آزاد واحد نیر با مشکل قانونی مواجه است و سیاسی شده است، خطر برچیده شدن دانشگاه از این شهر وجود دارد. بنابراین از استاندار محترم و سایر مسئولین زیربط استان تقاضا داریم مشکل قانونی واگذاری زمین شهرداری به دانشگاه آزاد را برطرف کنند.

نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان ها از توافق با دانشگاه آزاد اسلامی کشور خبر داد و گفت: آقای تهرانچی رئیس دانشگاه آزاد قول داده اند در صورت رفع موانع قانونی احداث ساختمان اداری و آموزشی دانشگاه آزاد واحد نیرو همچنین تاسیس واحدهای اقماری و شرکت های دانش بنیان را در دستور کار قرار دهند.

پایان پیام/

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی