;
نماینده استان کرمان در شورای عالی استان ها: شورا و شهرداری به شهر انسان محور توجه ویژه داشته باشند/ پیاده راه ها براساس نیازهای تمام افراد ساخته شوند
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
علی هاشمیان

علی هاشمیان گفت: شورا و شهرداری به نیازهای تمام افراد در سطح جامعه توجه داشته باشند و شهر را به سمت انسان محور سوق دهند نه وسیله نقلیه محور!

علی هاشمیان نماینده استان کرمان در شورای عالی استان ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها با بیان اینکه قرآن کریم بالاترین وصفی که از شهر داشته است؛ "بلدامین" یعنی شهر امن بوده است اظهارداشت: شهر باید امنیت بالا داشته باشد. امنیت بایستی تمام اقشار جامعه را در بر گیرد. باید انسان محور باشد. اصل امنیت متعلق به انسان است.

وی گفت: برای اینکه یک شهرامنیت داشته باشد باید همه اقشار مد نظر قرار گیرد. ضرورت دارد همه افراد اعم از مسن، نابینا و معلول در شهر به راحتی تردد کنند و از امکانات بهره مند شوند. بنابراین باید شورا و شهرداری ها نسبت به این مسئله توجه ویژه داشته باشند و شهر را به سمت انسان محور سوق دهند نه وسیله نقلیه محور!.

نماینده استان کرمان در شورای عالی استان ها با تاکید بر اینکه بایستی پیاده راه ها و اماکن عمومی بر اساس نیازهای تمامی افراد ساخته شوند با اشاره به عملکرد شورای شهر کرمان در این رابطه تصریح کرد: استان کرمان در این مهم رشد خوبی در دوره پنجم داشته است. اخیرا نیز دربالای 90 درصد پیاده راه هایی که احداث می شود شرایط تمامی افراد در سطح جامعه در نظر گرفته می شود.

هاشمیان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه برگزاری انتخابات نزدیک است بیان کرد: باتوجه به اینکه انتخابات نزدیک است بایستی شورای عالی استان ها از عملکرد شوراهای اسلامی شورای اسلامی شهرو شهرداری ها صیانت کند و به برخی از افراد «فرصت طلب» اجازه ندهد که عملکرد آن ها را زیرسوال ببرد.

به گفته وی؛ نباید به برخی از افراد با نیروهایی که در اختیار دارند اجازه داده شود که درصدد تخریب عملکرد شورا و شهرداری ها شوند. این صیانت باید از مجموعه فعالیت های شوراها و شهرداری ها توسط شورای عالی استان ها صورت گیرد.  

انتهای پیام/2

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی
;