رئیس شورای عالی استان ها:  ظرفیت 126 هزار نفری جامعه شورایی تأثیرگذار است/ به زودی تحول شگرفی در حوزه قانونگذاری در مجلس خواهیم دید
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵

رئیس شورای عالی استان ها گفت: ظرفیت عظیم جامعه 125 هزار 992 نفری شورایی در شهر و روستا، می تواند در امورات مختلف تاثیر گذار باشد.  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استان ها در سی و پنجمین اجلاس عمومی این شورا  که پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد ضمن تسیلت ایام سوگواری اباعبداله الحسین علیه السلام با بیان اینکه شوراها به عنوان مجلس دوم کشور در مناسبات کشور تاثیر گذار است اظهارداشت: سعی کردیم با تعاملات و تفاهمات گسترده با دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی و حاکمیتی در کشور بتوانیم در تصمیم گیری ها و اداره امور کشور تاثیر گذار باشیم .

وی با تاکید بر اینکه تبیین ظرفیت شوراهای اسلامی در کشور به واقع مغفول مانده است گفت: ظرفیت عظیم جامعه 125 هزار 992 نفری عضو شورای شهر و روستا شبکه بزرگی است که می تواند در امورات مختلف کشوری و اجرایی تاثیر گذار باشد.

بالاترین مقام شورایی در کشور افزود: دهیاران و شهرداران توسط شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب می شوند . تصور کنید اگر یک شهردار و دهیار در کشور فعالیت نکند چه اتفاقی در شهر و روستا رخ می دهد.

رئیس شورای عالی استان ها حضور موثر دهیاران و شهرداران در شهر و روستا را موضوعی دانست که در رسانه های کشور به آن پرداخته نشده است و گفت: برای مردم جامعه این تاثیرگذاری شورای عالی استانها ملموس نبوده است.

احمدی تاکید کرد: امروزه این تاثیرگذاری با اطلاع رسانی به موقع در شورای عالی استان ها به سمع و نظر مردم می رسد  و اهمیت و نقش شوراها و دهیاران در سطح کشور تبیین شده است.

رئیس شورای عالی استانها گفت: اگر امروز شهرداری ها و دهیاری ها نبودند چه اتفاقی در شهر می افتاد.

وی بار دیگر به اهمیت جایگاه شوراها اشاره کرد و گفت: در واقع 50 درصد امور شهر و روستا توسط شهردار و دهیار اداره می شود.

احمدی گفت: عصاره آن 126 هزار نفر همین اعضای 75 نفره شورای عالی استانها هستند و شما این سکانداری را به خادم خودتان سپرده اید. امروز مردم نگاه امیدوارانه ای به شوراها دارند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به جلساتی که با نمایندگان محترم مجلس داشتیم به ما اعلام آمادگی صد درصدی دادند که برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی تعامل کامل با شوراها و به خصوص شورای عالی استانها داشته باشند.

احمدی گفت: این نوید را به اعضای شورای عالی استان ها می دهم که به زودی تحول گسترده ای در حوزه قانونگذاری مجلس در خصوص طرح هایی که از سوی شورای عالی استان ها ارائه می شود رخ خواهد داد.

رئیس شورای عالی استانها افزود: یکی از ایراداتی که تاکنون به شورای عالی استان ها گرفته می شد این بود که می گفتند چه طرح هایی از شورای عالی استان ها در مجلس تصویب شده است. اکنون طرح های شورای عالی استان ها به مجلس می رود و وصول می شود و می توانیم از آن دفاع کنیم.

علیرضا احمدی ادامه داد: درحال حاضر تفاهم نامه های خوبی با سایر دستگاه ها منعقد شده است یا در حال انعقاد است.

رئیس شورای عالی استانها گفت: عدم آگاهی از قانون شوراها سبب می شد بسیاری از دستگاه ها این نگاه را داشته باشند که بسیاری از مسائل به شورای عالی استان ها مربوط نیست.

وی افزود: بنابراین جلساتی با دستگاه ها برگزار کردیم و اکنون این آگاهی به وظایف و اختیارات شورای عالی استان ها وجود دارد و سبب می شود بتوانیم از ظرفیت این دستگاه ها برای پیش برد اهداف استفاده کنیم.

پایان پیام/

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی