نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان ها: با تدوین طرح جامع گردشگری منطقه بولاغلار فراخوان جذب سرمایه‌گذار منتشر شده است
سه‌شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
غلامرضا ضیایی

غلامرضا ضیائی با اشاره به طرح جامع گردشگری منطقه بولاغلار گفت: این طرح بعد از کش و قوس از سال 84 تاکنون در شورای برنامه‌ریزی استان تصویب شد

غلامرضا ضیائی با اشاره به طرح جامع گردشگری منطقه بولاغلار گفت: این طرح بعد از کش و قوس از سال 84 تاکنون در شورای برنامه‌ریزی استان تصویب شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، غلامرضا ضیائی نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان ها در سی و پنجمین جلسه رسمی شورای اسلامی استان اردبیل که با حضور شهامت هدایت مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهارداشت: این طرح جامع گردشگری که محدوده 283 هکتاری بولاغلار را شامل می‌شود بعد از کش و قوس از سال 84 تاکنون در شورای برنامه‌ریزی استان تصویب شد تا با حضور سرمایه‌گذاران پروژه‌های گردشگری در این منطقه اجرایی شود.

وی با قدردانی از همراهی منابع طبیعی در صدور مجوزهای قانونی و کمک به تدوین این طرح جامع گردشگری خاطرنشان کرد: امیدواریم متناسب با شرایط این منطقه طرح گردشگری عملیاتی و اجرایی شود.

رئیس شورای شهرستان نیربه جنگل‌های نوالار در مسیر منطقه بولاغلار به مساحت 26 هکتار اشاره کرد و گفت: پیش از این مساحت این جنگل 45 هکتار بود که عده‌ای با قطع درختان و کشت و زرع در این منطقه جنگل را به مرور زمان به اراضی کشاورزی تبدیل کردند که انتظار می‌رود بیش از این منطقه جنگلی مذکور مورد صیانت قرار گیرد.

ضیائی با انتقاد از برخی بی‌توجهی‌ها به اراضی ملی و تخریب منابع طبیعی در شهرستان نیر تصریح کرد: باید با سازوکارهای قانونی جلوی تصرف و تعرض به اراضی ملی گرفته شده و در شهرها و روستاها ماهیت این اراضی و مواهب خدادادی مورد صیانت قرار گیرد.

وی بیان کرد: شورا و شهرداری نیر آماده همکاری با منابع طبیعی است تا دست سودجویان و فرصت‌طلبان در غارت این منابع ملی قطع شده و به نوعی این سرمایه‌ها مورد حفاظت قرار گیرد.

عضو شورای اسلامی استان اردبیل ضرورت احداث ساختمان جدید منابع طبیعی نیر را یادآور شد و افزود: مدیران منابع طبیعی نیر باید از بین افراد بومی و با سابقه انتخاب شود تا با تسلط کامل بر منطقه برنامه‌ریزی‌ها و هدفگذاری‌ها به انجام برسد.

ضیائی به عملیات زیرسازی و آسفالت‌ریزی 8 کیلومتر کنارگذر نیر اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود در حمایت از منابع درآمدی شهرداری معدن سنگ و مصالح کوهی در اختیار شهرداری قرار گیرد تا بهره‌برداری قانونی از آن انجام شود..

وی حل مشکل عشایر و روستائیان را با منابع طبیعی در تعیین اراضی ملی و مرتع و احترام به حق و حقوق دامداران و صاحبان احشام یادآور شد و بیان کرد: باید به اختلاف نظرهای مزمن سال‌های گذشته در این زمینه پایان داد.

رئیس شورای شهرستان نیر گفت: در آتش‌سوزی جنگل‌های منطقه شهرداری بیشترین همکاری را با منابع طبیعی داشته و انتظار می‌رود با یک شماره تلفن رند در وقوع چنین حوادثی اطلاع‌رسانی سریع و امدادرسانی نیز به موقع انجام شود.

انتهای پیام/2

شبکه های اجتماعی