نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان‌ها: مسئله احیای زاینده رود برای اصفهان مسئله مرگ و زندگی است
سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۷
فلاح

فلاح با بیان اینکه آب حق مردم اصفهان است و این رود باید زنده باشد تا زندگی مردم اصفهان همراه با سلامتی و نشاط باشد، گفت: تنها راهکار حل مشکلات تنفسی اصفهان احیای زاینده رود است‌‌.

محمدرضا فلاح عضو شورای شهر اصفهان و نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان‌ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، با اشاره وضعیت خشکسالی در کشور به ویژه استان‌های مرکزی گفت: آب به عنوان مهمترین عنصر زیست بشر عنصری کم یاب است و به ویژه در کشور ما به دلیل قرار گیری در کمربند بیابانی کمتر یافت می شود. از این رو کشور ما پر آب نیست و باید حداکثر صرفه جویی را در مصرف آب داشته باشیم‌‌.

وی با اشاره به وضعیت آب اصفهان افزود: استان اصفهان استان کم آبی است و سال‌ها درگیر خشکسالی است. رهبر معظم انقلاب سال گذشته فرمودند مسئله آب اصفهان جدی است‌‌. ما دیگر به چه شکل و با چه زبان و روشی باید بفهمانیم که زاینده رود صرفا یک رود نیست و جان مردم اصفهان است؟

عضو کمیسیون ویژه آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: الان مسئله مرگ و زندگی مطرح است، هوای آلوده اصفهان به واسطه صنایع، باعث مرگ زنان و کودکان و سالمندان شده است‌‌. باید به داد اصفهان رسید و این شهر را در حال نابودی است‌‌.

وی ادامه داد: با طنز، شعر، اشک، خواهش و فریاد گفته شد، نمایندگان مردم در مجلس بارها گفتند و از وزیر نیرو و مسئولان بارها سوال کردند‌‌. در شورای شهر کمیسیون مختص آب تشکیل دادیم و در همه جناح‌ها و ادوار بحث آب تعقیب شد‌‌.

فلاح تصریح کرد: درست در روز حماسه و ایثار مردم اصفهان، پروژه غیرقانونی بن- بروجن افتتاح شد تا آخرین ضربه بر جان بی رمق این رودخانه هزار ساله زده شود‌‌.

نماینده استان اصهفان در شورای عالی استان‌ها اظهار کرد: چرا مسئولان اصرار دارند صدها کیلومتر زمین‌های خشک اطراف استان که هیچ گاه کشاورزی در آن نبوده را به واسطه انتقال آب زاینده رود آباد و کشاورزی شرق اصفهان را نابود کنند؟

عضو کمیسیون ویژه آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: آب کرمان و یزد، صنایع بزرگ و ملی فولاد مبارکه و ذوب آهن از زاینده رود است، پس تکلیف مردم اصفهان چه می‌شود؟ گفتار درمانی و وعده تا کی؟

وی خاطرنشان کرد: چقدر کشاورزان گفتند ما زکات بده بوده‌ایم و اکنون زکات بگیر شده‌ایم، تنها راهکار حل مشکلات تنفسی احیای زاینده رود است‌‌.

فلاح با اشاره به انتقال آب دریا به اصفهان بیان کرد: آب دریای عمان نیز شور است و نه برای شرب مردم است و نه به زاینده رود واریز می‌شود، فقط برای مصارف صنعتی است‌‌.

وی با بیان اینکه مردم اصفهان همیشه پای کار انقلاب بوده‌اند و هستند، گفت: این تاریخ بزرگ و شهر فرهنگ ساز و موثر در اقتصاد و پیشرفت کشور را نرنجانیم‌‌. این آب حق مردم اصفهان است و این رود باید زنده باشد تا زندگی مردم اصفهان همراه با سلامتی و نشاط باشد‌‌.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی