سرپرست اداره کل امور عشایر استان چهارمحال و بختیاری: شوراهای اسلامی در توسعه جوامع به عنوان یک بازوی توانمند هستند
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰
محمودی امور عشایر

محمودی با اشاره به نقش بی بدلیل عشایر در تولید فراورده های لبنی و گوشتی و حماسه آفرینی و رشادت های آنان در 8 سال دفاع مقدس ، تصریح کرد: ضروری است شوراهای عشایری جهت پیگیری مطالبات عشایر تشکیل گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع شورای عالی استان ها به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، در جلسه هم اندیشی شورای اسلامی استان با مدیر کل امور عشایر استان  در خصوص همکاری شوراهای اسلامی در حوزه عشایر و بررسی و ارائه مسائل و مشکلات شهرستان ها، محمد محمودی، سرپرست اداره کل امور عشایر استان با اشاره به نقش شوراهای اسلامی در توسعه جوامع به عنوان یک بازوی توانمند، افزود: طرح مسائل روستایی و شهری توسط شوراهای اسلامی  یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده که مردم سالاری دینی را با تمام توان به ظهور گذاشته است.

وی گفت: نقش شورای اسلامی استان در برنامه ریزی های استانی نشان جایگاه و نقش شوراها در برنامه ریزی های کلان و ملی است.

محمودی با اشاره به نقش بی بدلیل عشایر در تولید فراورده های لبنی و گوشتی و حماسه آفرینی و رشادت های آنان در 8 سال دفاع مقدس، تصریح کرد: ضروری است شوراهای عشایری جهت پیگیری مطالبات عشایر تشکیل گردد.

وی با اشاره به آمار 124 هزار نفر جمعیت عشایری استان ، یادآور شد:  بالغ بر 30 هزار نفر از عشایر استان عشایر برون کوچ می باشند که از استان خوزستان کوچ می نمایند و در ارائه خدماتی از جمله سهمیه آرد،نهاده های دامی و کپسول گاز با مشکل مواجه  هستیم.


پایان پیام/

اخبار برگزیده
آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی