نماینده استان کرمان در شورای عالی استان ها مطرح کرد: عدالت آموزشی؛ حلقه مفقوده در جنوب کرمان
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۹
خارایی

خارایی گفت: جنوب کرمان محرومیت‌های آموزشی شدیدی دارد و با امکانات کم و کمبود تجهیزات رو به رو است و نباید با مرکز استان مقایسه شود و سهمیه هر دو منطقه یکسان باشد.

خداداد خارایی نماینده استان کرمان در شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها با اشاره به برگزاری باشکوه راهپیمایی اربعین، گفت: امسال نیز شکوه و عظمت راهپیمایی اربعین موجب حیرت و نگرانی دشمنان شده و همه بدانند ملت ایران، ملت امام حسین (ع) است و نمی‌توانند با این مردم و این کشور دربیفتند.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب، افزود: همانگونه که ایشان فرمودند خستگی و ناامیدی معنا ندارد چرا که ما در نزدیکی قله هستیم و باید ادامه بدهیم و هیچ گاه نباید متوقف باشیم.

عضو شورای عالی استان‌ها در ادامه‌ اظهار داشت: عدالت آموزشی در جنوب کرمان و شهرهای کهنوج، قلعه‌گنج، رودبار جنوب، منوجان، فاریاب و جازموریان وجود ندارد و کنکوری‌های‌ ما با وجود کسب تراز عالی اما رتبه پایین به دست آورده‌اند.

خارایی گفت: جنوب کرمان محرومیت‌های آموزشی شدیدی دارد و با امکانات کم و کمبود تجهیزات رو به رو است و نباید با مرکز استان مقایسه شود و سهمیه هر دو منطقه یکسان باشد و لازم است وزیر آموزش و پرورش و رئیس کمیسیون آموزش مجلس فکری برای دانش‌آموزان شهرستان‌های جنوبی کرمان کنند.

وی همچنین از کسانی که در دانشگاه‌ها تدریس می‌کنند، خواست تا به قوانین کشور و نظام احترام گذاشته و خاطرنشان کرد: طبیعی است اگر استادی قصد منحرف کردن دانشجویان را داشته باشد، باید با او برخورد مقتضی صورت گیرد.

نماینده استان کرمان در شورای عالی استان‌ها با اشاره به کمبود سوخت کشاورزان این استان، بیان داشت: از وزیر محترم جهاد کشاورزی می خواهم تا سهمیه سوخت کشاورزان را افزایش دهد چرا که با سوخت کم نمی‌توانند به امورات زراعت خود رسیدگی لازم به عمل آورند.

خارایی در پایان با بیان اینکه خدمات دولت، آنچنان که باید، مطرح نمی‌شود، گفت: دولت باید در زمینه اطلاع‌رسانی و بازگویی خدمات خود، بیشتر تمرکز کند و این بخش را تقویت کند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی