;
رئیس شورای عالی استان‌ها: به دنبال اصلاح قانون انتخابات شوراها هستیم
سه‌شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۴
علیرضا احمدی

دکتر احمدی با بیان اینکه قانون انتخابات دارای خلاءهایی است گفت: ما با همکاری مجلس شورای اسلامی به دنبال اصلاح قانون انتخابات شوراها هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، دکتر علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استان‌ها در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری شورای عالی استان‌ها و کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: این تفاهمنامه می تواند بسیاری از مشکلات را در کشور برطرف کند.

وی افزود: شورای عالی استان ها اختیار ارائه طرح به مجلس را دارد و می تواند همانند مجلس و دولت طرح ارایه کند. اما ارائه طرح به مجلس و تبدیل شدن آن به قانون زمان بر است.

احمدی اضافه کرد: ما راه دیگری برای تسریع همکاری داریم و آن این است که اختیارات و توانمندی ها را به اشتراک بگذاریم. به این طریق می توانیم بسیاری از مشکلات را در زمان کم برطرف کنیم.

رئیس شورای عالی استان ها بیان کرد: از آنجایی که طرح نیکوکاری هم در این تفاهمنامه دیده شده است ما می توانیم از طریق شوراها نیازمندان روستاها و شهرها را شناسایی کرده ، زیر پوشش قرار دهیم.

وی تصریح کرد: کمیته امداد کارهای بزرگی انجام می دهد و خدمات گسترده ای ارائه می کند. ما نیز در شورای عالی استان ها در امر محرومیت زدایی اقدام کرده ایم که می تواند زمینه همکاری بیشتر با کمیته امداد را فراهم کند و این همکاری می تواند به محرومیت زدایی در روستاها و شهرهای کوچک منجر شود.

احمدی اظهار داشت: از زمانی که سکان دار شورای عالی استان‌ها شدیم تلاش کردیم روابط خود را با تمام دستگاه ها بهبود بخشیده و اشتراک توانمندی ها را داشته باشیم.

رئیس شورای عالی استان ها توضیح داد: متاسفانه اکنون مدیران ادارات با هم در گیر هستند و اگر همین طور پیش برویم با مشکلات جدی روبرو می شویم.

وی گفت: خوشبختانه طرح مدیریت یکپارچه شهری نیز در دستور کار مجلس است و در صورت تصویب می تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند.

پایان پیام/

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی
;