;
نایب رئیس شورای عالی استان‌ها: تمامی تفکرات سیاسی باید به دنبال توسعه کشور و رفع مشکلات مردم باشند
شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶
حمید بادامی نجات

عضو شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: بخشی از ارزش‌های انقلاب از سوی عده‌ای خاص در جریان‌های سیاسی به‌گونه‌ای مصادره به مطلوب می‌شود که نخبگان جامعه را برای ورود جدی به عرصه‌های مختلف دلسرد می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها؛ حمید بادامی‌نجات، عضو شورای اسلامی شهر همدان و نماینده استان همدان در شورای عالی استان ها، گفت: مصادره کردن منویات و سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری از سوی برخی افراد اقدام صحیحی نیست، زیرا توجه به ارزش‌ها، سیاسی نبوده و در این زمینه هیچ کدام از جناح‌های مختلف جامعه، نباید کوتاهی کنند.

بادامی‌نجات تأکید کرد: همواره بخشی از منویات رهبر انقلاب اسلامی در حوزه پیشبرد و توسعه جامعه مطرح بوده است؛ وظیفه تمامی اقشار جامعه و گروه‌های سیاسی بر این محور است تا در این حوزه‌ها ورود جدی داشته باشند؛ از این‌رو مصادره کردن این مباحث موجب می‎شود بخشی از جامعه از این حرکت رو به توسعه، بازبمانند که به ضرر جامعه خواهد بود.

وی ادامه داد: سیاست‌های کلی نظام، مسائل توسعه کشور به‌ویژه در حوزه اقتصاد و معیشت، فناوری، دانش‌بنیان و هر آنچه که به مردم بازمی‌گردد، اصلا مسأله سیاسی نیست که مصادره شوند.

رئیس شورای عالی استان‌ها همچنین گفت: محور منویات و توصیه‎های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در راستای توسعه کالبدی، اقتصادی، فرهنگی و اخلاقی با محوریت جوانان فارغ از تقسیم‌بندی سیاسی و غیرسیاسی در سطح جامعه مطرح شده است.

بادامی‌نجات ادامه داد: گاهی تأکیداتی در حوزه دانش‌بنیان، فناوری، اقتصاد، توسعه شهری، مباحث فرهنگی، استکبارستیزی و… از سوی نظام مطرح می‎شود که این مباحث فارغ از نگاه سیاسی در وجود تمامی جوانان کشور یافت می‌شود؛ از این‌رو مصادره این مباحث از سوی افراد مدعی، صحیح نیست و آسیب جدی در حوزه سیاست‌های نظام را شاهد خواهیم بود.

نماینده استان همدان در شورای عالی استان ها خاطرنشان کرد: هر شخصی می‎تواند با تکیه بر تفکر سیاسی خود به صورت استوار به سوی توسعه و آبادانی منطقه حرکت کند، و با هدف خدمت به مردم نسبت به اجرای سیاست های توسعه ای کشور قدم بردارد

* همت تمامی اعضای شورا برای ایجاد شهری در تراز انقلاب

عضو شورای شهر همدان در ادامه گفت: تمامی تفکرات سیاسی کشور چه اصلاح‌طلب و چه اصول‌گرا در چارچوب‌ نظام باید به دنبال توسعه کشور و رفع مشکلات مردم باشند که حداقل این مهم در شورای دور پنجم این شهر کاملا مشهود است.

بادامی‌نجات افزود: بیانیه گام دوم انقلاب با محوریت عدالت و توسعه و توزیع عادلانه منابع در کشور در شورای دوره پنجم شهر همدان تجلی یافته که به همت تمامی اعضای شورای شهر بوده است؛ در حالی که تفکر و گرایش سیاسی تعدادی از اعضای شورا نیز کاملاً مشخص است، اما مسائل توسعه در مدیریت شهری سیاسی نیست.

نایب رئیس شورای عالی استان ها با تأکید بر اینکه ایجاد شهری در تراز انقلاب از اقدامات اساسی شورای شهر همدان و حاصل همت مشترک تمامی اعضای شوراست، نه یک جریان سیاسی خاص؛ گفت: وقتی یک فرد با تفکر و تیپ سیاسی خاص مطرح می‌کند که شهر تراز انقلاب اسلامی فقط از سوی جناح ما دنبال می‌شود؛ طبیعتاً نمی‎تواند وعده خود را عملیاتی کند، زیرا اخلاق و عدالت یکی از ویژگی‌های اصلی انقلابی بودن محسوب می‌شود و از سوی دیگر توزیع عادلانه منابع، توجه به اشتغال، اقتصاد، عدالت اجتماعی و… تعاریفی بوده که در منویات مقام معظم رهبری برای جامعه انقلابی، واضح و مبرهن است.

پایان پیام/

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی
;