چهارشنبه, 2 مرداد 1398
نماینده استان گیلان در شورای عالی استان‌ها
دفع فاضلاب شهری استان گیلان منوط به اخذ بودجه از دولت است
۹۳۵۰
 ۱۳۹۳/۰۸/۱۸ 
۱۲:۷:۱۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

نماینده استان گیلان در شورای عالی استان‌ها درباره نحوه رسیدگی به فاضلاب شهری در این استان گفت: اگر در بودجه 94 هزینه انشعاب آستارا لحاظ شود با کمک‌های مردمی می‌توان طرح اگو استان را تجهیز و نوسازی کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای عالی استان ها به نقل از خبرگزاری شهریران، فرشاد پورافقی نماینده استان گیلان در شورای عالی استان‌ها درباره وضعیت ساماندهی فاضلاب شهری گفت: با توجه به رایزنی‌های به عمل آمده با مدیر کل آب و فاضلاب استان گیلان و با توجه به شرایط جغرافیایی استان گیلان هم اکنون شهرستان  آستارا از  سطح استاندارد آب‌های آزاد هم پایین‌تراست  و این ویژگی نیازمند رسیدگی به فاضلاب شهری دارد.


وی افزود: باید پروژه فاضلاب درآستارا ساماندهی شود و با رایزنی‌های انجام شد به 2 طریق مشکل فاضلاب استان برطرف می‌شود، یکی بحث استفاده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی و دیگری استفاده از فاینانس‌های خارجی است.

پورافقی تاکید کرد: با تشکیل یک جلسه در استانداری قرار شد  70 درصد هزینه‌های به عمل آمده که رقمی حدود 68 میلیارد تومان برآورد شده است از محل تامین شده و مابقی هزینه‌های از طرف اداره آب وفاضلاب پرداخت شود.

 به گفته نماینده استان گیلان در شورای عالی استان‌ها هم اکنون اقدامات اولیه از جمله تملک زمین و یکسری از لوله گذاری‌ها انجام شده است و بعد از آنکه سهم شورا در توسعه آب و فاضلاب قانون 3درصد پیش بینی شد که در نهایت قرار شد  10 درصد  بودجه از طریق همیاری‌های مردمی تامین شود.

نماینده استان گیلان در شورای عالی استان‎ها  تصریح کرد:اجرای اگو یا همان دفع فاضلاب شهری در لیست هزینه دولت پیش بینی می‌شود که اگر در مبلغ  بودجه 94 لحاظ شود می توان با کمک های مردمی هر چه سریع تر آن را اجرایی کرد.DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0