چهارشنبه, 4 ارديبهشت 1398
نماینده چهارمحال و بختیاری در شورای عالی استان ها خبر داد:
برگزاری انتخابات هیات رئیسه مجمع مشورتی بانوان چهارمحال و بختیاری| سهم زنان از مدیریت كشور به 30درصد افزایش یافته است
۱۵۱۲۲
 ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ 
۱۲:۱:۴۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

محمودی با اشاره به برگزاری انتخابات هیات رئیسه مجمع مشورتی بانوان استان چهارمحال و بختياري گفت: بر اساس این انتخابات دلبر مرادی به عنوان رییس و مرجان دادایی به عنوان نماینده مجمع بانوان شورایی استان در مجمع بانوان شورایی شورای عالی استان ها انتخاب شدند.

 

مهدی محمودی نماینده استان چهارمحال و بختیاری در شورای عالی استان ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، با اشاره به برگزاری انتخابات هیات رئیسه مجمع مشورتی بانوان استان چهارمحال و بختياري، گفت: بر اساس این انتخابات دلبر مرادی به عنوان رئیس، روح انگیز کرمی به عنوان نایب رئیس، زهرا سلیمیان و فاطمه قائدامینی به عنوان منشی اول و دوم و مرجان دادایی به عنوان سخنگو و نماینده مجمع بانوان شورایی استان در مجمع بانوان شورایی شورای عالی استان ها انتخاب شدند.

 

محمودی با تاکید بر اهمیت جایگاه زنان در مدیریت کشور به ویژه مدیریت شهری بیان کرد: هر جامعه برای توسعه و پیشرفت نیاز به دو بال دارد که زنان و مردان به صورت مساوی نقش این دو بال را برای جامعه بازی می کنند.

 

نماینده استان چهارمحال و بختیاری در شورای عالی استان ها، با انتقاد از اهمیت ندادن به حضور زنان در مدیریت ایران تصریح کرد: جوامع توسعه یافته به این نتیجه رسیده اند که برای توسعه نیاز به استفاده از تمام ظرفیت های جامعه دارند. زنان نیز به عنوان نیمی از جامعه باید در مدیریت کشور نقش بازی کنند.

 

وی نقش تربیتی زنان را بسیار مهم خواند و توضیح داد: زنان در تربیت نیروی آینده کشور نقش مهمی دارند از این رو وجود زنان آگاه و دخیل در معادلات قدرت می تواند فرزندانی به مراتب قوی تر تربیت کند تا در آینده نقش های اجتماعی و مدیریتی را بر عهده بگیرند.

 

محمودی با بیان اینکه پیش تر سهم زنان در مدیریت کشور تنها 3% بود عنوان کرد: با روی کار آمدن دولت فعلی و نگاه این دولت به حقوق شهروندی این سهم به 30% افزایش یافته است.

 

نماینده استان چهارمحال و بختیاری در شورای عالی استان ها افزود: شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان چهارمحال و بختیاری دارای 49 عضو بانو است که از این تعداد 35 نفر در شوراهای اسلامی روستا و 14 نفر در شورای اسلامی شهر عضویت دارند.

 

وی در خصوص اهداف مجمع مشورتی زنان شورایی گفت: این مجمع وظیفه دارد تا با بررسی چالش ها و فرصت های موجود در شهرها و روستاهای استان زمینه رفع مشکلات و توسعه یافتگی استان را تسهیل کند.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0