سه‌شنبه, 28 خرداد 1398
عضو هیات رئیسه شورای عالی استان ها:
طرح دو فوریتی استفساریه از مجلس برای جلوگیری از دخالت سازمان بازرسی در مصوبات شوراها در دستور كار اجلاس دهم
۱۵۰۰۴
 ۱۳۹۷/۰۷/۲۰ 
۰:۲۵:۴۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

جهانبخش با بیان اینکه سازمان بازرسی از نظر قانونی جایگاه ورود به مصوبات شوراها را ندارد گفت: یک طرح دو فوریتی مبنی بر طرح استفساریه از مجلس برای جلوگیری از ورود سازمان بازرسی به مصوبات شوراها در دستور کار شورای عالی استان ها قرار خواهد گرفت.

کیانوش جهانبخش عضو هیات رئیسه شورای عالی استان ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، با اشاره به حضورحجت الاسلام محمدکاظم بهرامی رئیس دیوان عالی عدالت اداری در دهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها گفت: جلسه امروز بیشتر تحت الشعاع مسائل و مشکلاتی که برخلاف منافع شهرداری بعضا اتفاق می افتد قرار گرفت و تصمیم گرفته شد یک نماینده از کمیسیون های حقوقی و نظارت، عمران و حمل و نقل، معماری و شهرسازی و برنامه و بودجه به همراه یک نفر از شورای شهر تهران در اجلاس آتی و در حضور رئیس دیوان عدالت اداری سخنرانی کنند.


جهانبخش با بیان اینکه رای دیوان عدالت اداری در کلیه کشور قابل اجرا است گفت: اگر یک مصوبه شورای شهر تهران از سوی دیوان عدالت اداری ابطال شود این رای به شوراها و شهرداری های کل کشور تحمیل می شود از این رو یک نفر از شورای شهر تهران به عنوان نماینده شوراهای شهر سراسر کشور در این اجلاس حضور خواهد داشت.
 


عضو هیات رئیسه شورای عالی استان ها ادامه داد: نکته دیگری که مطرح شد بحث عدم همراهی سازمان برنامه و بودجه است که نگاهش به شورای عالی استان ها نگاه اضافی بودن است. در مورد این موضوع بحث شد و قطعا این موضوع با استفاده از تمام ابزار های موجود و از راه قانونی پیگیری خواهد شد تا در بحث تخصیص اعتبارات این مشکلات را نداشته باشیم.


وی با بیان اینکه تاکنون تلاش کرده ایم با تعامل و گفت و گو به این مسئله بپردازیم افزود: در غیر این صورت موظف هستیم بر اساس تکلیفی که جامعه شورایی کشور بر عهده شورای عالی استان ها قرار داده است این مسئله را از طریق قانونی پیگیری کنیم.
 

جهانبخش ادامه داد: پیرامون نشست های مشترک هیات رئیسه با روسای کمیسیون ها نیز بحث شد که مقرر شد این نشست ها به صورت مرتب برگزار شود.


نماینده استان هرمزگان در شورای عالی استان ها با بیان اینکه یک طرح دو فوریتی نیز در دستور کار اعضای شورای عالی استان ها قرار گرفته است توضیح داد: این طرح که به ابتکار آقای بادامی نجات نماینده استان همدان در مرحله جمع آوری امضا قرار دارد در خصوص طرح استفساریه از مجلس شورای اسلامی برای جلوگیری از دخالت سازمان بازرسی در مصوبات شوراها است. چرا که راهکار نظارت و بازرسی از مصوبات شوراها در قانون مشخص شده است و سازمان بازرسی جایگاه بازرسی از مصوبات شوراها را ندارد. 


وی با تاکید بر اهمیت حضور رئیس دیوان عدالت اداری در دهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها بیان کرد: با توجه به تعامل سازنده ای که در ماه های اخیر میان شورای عالی استان ها و دیوان عالی عدالت اداری صورت گرفته است حضور آقای بهرامی می تواند نقطه عطفی در رسیدن به یک فهم مشترک توسعه ای در شهرها و در نظر گرفتن منافع مردم، شهرها و شهرداری ها خواهد بود. 


جهانبخش همچنین در پایان افزود: آقایان عزیر سارانی نماینده استان سیستان و بلوچستان، مراد حسین رضایی نماینده لرستان و سیدمحسن موسوی زاده نماینده خوزستان در شورای عالی استان ها ناطقین دهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها در تاریخ شنبه 21 مهر 1397 خواهند بود.


پایان پیام/


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0