سه‌شنبه, 3 مهر 1397
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری البرز:
توجه به قانون باید سرلوحه شورداها باشد / اعلام آمادگی دفتر امور شهری و شوراها استانداری البرز برای آموزش شوراها
۱۴۶۶۲
 ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ 
۱۲:۱۵:۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

عسگری با بیان اینکه توجه به قانون باید سرلوحه شوراها باشد گفت: توجه به قانون یک اصل است و همه باید به آن توجه کنیم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، در مجتبی عسگری مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری البرز اولین دوره آموزشی شوراها که به همت شورای استان البرز و با همکاری شورای عالی استان ها برگزار شد گفت: آموزش شوراها اقدامی بدیع و مثبت است که باید به صورت مداوم انجام شود.

 

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری البرز گفت: دفتر شهری در استان البرز بر حسب وظیفه 120 ساعت دوره آموزشی برای شوراها برگزار کرده است. هر چند که نیاز به آموزش بیشتر است.

 

وی با ابراز تاسف از ابهامات فراوان در قوانین شوراها گفت: لازم است شورای عالی استان طرح و لایحه ای برای رفع این ابهامات آماده کرده و به مجلس ارسال کند تا شوراها از این سرگردانی موجود رها شوند.

 

وی با بیان اینکه شوراها در جایگاه ویژه ای قرار دارند توضیح داد: شوراها باید به مسائل و مشکلات به ویژه در حوزه زیربنایی، فرهنگی و اجتماعی بپردازند و توجه به قانون را سرلوحه قرار دهند. چرا که توجه به قانون یک اصل است و همه باید به آن توجه کنیم.

 

عسگری با تاکید بر ضرورت آموزش شوراهای روستا گفت: شورای استان برای آموزش شوراهای روستا تلاش کند چرا که منابعی در اختیار آنهاست که باید بدانند چگونه از آن بهره ببرند تا خدای ناکرده مشکلی برای آنها به وجود نیاید.

 

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری البرزادامه داد: بحث تغییر الگوی مصرف آب و انرژی و حفظ محیط زیست دو بحث بسیار مهمی است که شوراها می توانند رعایت آن را به شهرداری ها تکلیف کنند. این امور مهم باید مورد توجه شوراها و شهرداری ها قرار گیرد تا در این برهه خطرناک کشور کار مثبتی انجام شود.

 

وی با اشاره به درآمد پایدار گفت: این موضوع مهمی است و متاسفانه بسیاری از شوراها با شیوه درآمدزایی پایدار آشنا نیستند. یکی از راه های درآمد پایدار جذب سرمایه گذار است. بنابراین ما باید سازوکاری در نظر بگیریم که سرمایه گذاران در راهروها سرگردان نشوند بلکه باید  آنها را تکریم کرد.

 

عسگری ضمن استقبال از برگزاری چنین جلساتی گفت: ما اعلام آمادگی می کنیم برای آموزش شوراها در کنار شورای استان باشیم. خوب است افرادی مسلط به امور حقوقی و قضایی از دادگستری به این جلسات دعوت کنند تا از اعضا را از جنبه حقوقی آموزش دهند.

 

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری البرزبا این نوید به شورها که اعتبار خوبی برای شهرداری ها در نظر گرفته شده است گفت: اگر شهرداری ها طرح های موثر و درآمدزایی داشته باشند می تواندد با پیگیری از دفتر شهری تا مبلغ 5 میلیارد تومان با بهره کم وام دریافت کنند تا طرح ها را به بهره برداری برسانند.

پایان پیام/


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0