سه‌شنبه, 3 مهر 1397
رئیس شورای استان البرز:
لزوم آموزش دستگاه های اجرایی در كنار شوراها / شورای استان البرز باید نماد آموزش شوراها در كشور باشد
۱۴۶۶۰
 ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ 
۱۰:۳۶:۲۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

ایزد بین با بیان اینکه آموزش امری دوطرفه است گفت: دستگاه های اجرایی نیز باید در کنار اعضای شوراها در حوزه قوانین شوراها آموزش ببینند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، نادر ایزدبین رئیس شورای استان البرز در اولین دوره آموزشی شوراها که به همت شورای استان البرز و با همکاری شورای عالی استان ها برگزار شد گفت: آموزش در جامعه 120 هزار نفری شوراها بحث کلدی و مهم است. اگر ما می خواهیم شورا را تقویت کنیم باید دانش داشته باشیم و دانش از طریق آموزش به دست می آید.

 

ایزدبین افزود: بسیاری از شورائیان که درگیر دستگاه های قضائی هستند از نبود آموزش است. دوستان نادانسته مصوباتی را تصویب می کنند و یا سندهایی را امضا می کنند که بعدها دردسر ساز می شود.

 

رئیس شورای استان البرز با بیان اینکه آموزش یکطرفه نیست توضیح داد: آموزش امری بین بخشی است. باید دوستان ما در ارگان ها و سازمان ها  باید در مورد قانون و وظایف شوراها آموزش ببینند.

 

وی امر آموزش را در دنیا امری جا افتاده دانست و بیان کرد: متاسفانه در ایران ما این مهم را جدی نگرفته ایم در حالی که گره گشای بسیاری از مشکلات است.

 

ایزدبین با بیان اینکه قوانین شوراها نیز ایراداتی دارد افزود: این ایرادات به ویژه در تشکیل شوراهای فرادست چشم گیر تر است. شوراها شهریور ماه تشکیل شده است اما بعد از چند ماه شورای عالی استان ها تشکیل شده است و این فاصله زمانی موجب به تاخیر افتادن امر آموزش شوراها می شود.

 

رئیس شورای استان البرز ادامه داد: شورای عالی استان ها باید برای این ضعف چاره اندیشی کند و با تهیه طرح و لایحه این مشکلات را برطرف کند. با وجود گذشت 8 ماه از تشکیل شورای دوره پنجم آموزش شوراها تازه کلید خورده است که البته این امر باعث خوشحالی است چرا که در دوره های قبل به آموزش شوراها کم توجهی می شد.

 

وی با بیان اینکه شوراها باید به قوانین فرادستی، قوانین بودجه و ... تسلط داشته باشند اضافه کرد: ورود دیوان عدالت اداری به مصوبات شورا نیز از ناآگاهی ما از قوانین نشات گرفته است. چرا که هر کسی بخواهد برای درآمد زایی از جیب شهروندان قوانینی را تصویب کند مشکلات زیادی به وجود می آید و دیوان عدالت اداری هم خود را محق به لغو مصوبات شوراها می داند.

 

ایزدبین با تکید دوباره در اهمیت امر آموزش گفت ما تلاش می کنیم هر ماه یک جلسه آموزشی داشته باشیم و با کمک شورای عالی استان ها در موضوعات مختلف دوره های آموزشی برای اعضا برگزار کنیم. علاقه مند هستیم شورای استان البرز الگوی آموزش شوراها در کشور باشد.

پایان پیام/


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0