سه‌شنبه, 3 مهر 1397
معاون اجرایی و اداری شورای عالی استانها در دوره آموزشی استان البرز:
شوراهای اسلامی در كنار آموزش، تعامل با دستگاه ها را در اولویت قرار دهند
۱۴۶۵۹
 ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ 
۱۵:۳۴:۴۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

روشناسی با بیان اینکه مباحث شورا وشهرداری ها بسیار مهم و پرحجم است گفت:بایستی درکنار آموزش، تعامل با دستگاه ها و نهادهای اجرایی و نظارتی در دستور کار شوراها باشد.


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، منصور روشناسی معاون اجرایی و اداری شورای عالی استانها در نخستین دوره آموزشی شورای عالی استانها که به میزبانی شورای اسلامی استان البرز برگزار شد، اظهارداشت: خرسندم که اولین دوره آموزشی در زادگاه آیت الله طالقانی که یکی از شخصیت های برجسته انقلاب بودند برگزار شد. ایشان برای تشکیل شوراهای اسلامی تلاش های زیادی انجام دادند. ولی متاسفانه از صدور فرمان تاریخی حضرت امام راحل تا تشکیل شوراها 20 سال طول کشید که این تاخیر یکی از دلایلی است که شوراها به جایگاه واقعی خود نرسند.


وی با بیان اینکه مباحث شورا وشهرداری ها بسیار پرحجم است و نمی توان دریک جلسه به همه آن اشاره کرد، گفت:بایستی درکنار آموزش، تعامل با دستگاه ها و نهادهای اجرایی و نظارتی در دستور کار شوراها باشد.


معاون اجرایی و اداری شورای عالی استانها ادامه داد" شورا درآیات و روایات، تفکر امام (ره) و قانون اساسی جایگاه بالایی دارد و دستگاه ها نیز باید پذیرای شوراها باشند.

روشناسی، نقش خود شوراها را برای ارتقا جایگاهشان بسیار مهم خواند و افزود: شوراهای اسلامی

برای جلب اعتماد مردم و مسئولین باید انگیزه های جناحی و اختلافات درونی کنار بگذارند.همچنین در انتخاب شهردار و دهیار نهایت دقت را داشته باشند.بعد ازانتخاب نیز حمایت از آن ها نیز امری ضروری است.


وی بیان کرد: قانون فروشی نباید درکار شوراها باشد. بایستی بر حفظ سرمایه های ملی، هویت شهر و روستا در الویت کارها باشد.سرانه فضای سیر ما اندک است و باید به آن پرداخته شود.برای تحقق این مهم نیز باید از روش های علمی در مدیریت شهری بهره ببریم.


معاون اجرایی و اداری شورای عالی استانها مشارکت جویی را ازوظایف شوراها دانست تاکید کرد: افزایش درآمد شهرداری بسیار مهم است که شوراها بایدمعیارهای درآمد زایی را پیدا و از آن ها استفاده کنند.


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0