سه‌شنبه, 3 مهر 1397
رئیس مرکز آموزش و پژوهش شورای عالی استانها:
انتخاب شهردار با رای مستقیم مردم؛ تضعیف جایگاه شوراها را در پی دارد
۱۴۶۵۴
 ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ 
۹:۲۵:۴۷

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

دشتی با بیان اینکه انتخاب شهردار توسط شوراها از وظایف مهم آنها است، گفت: بدون تقویت سایر جنبه های شورای شهر گرفتن این اختیار عملا وظایف شوراها را کاسته خواهد کرد.

علی دشتی رئیس مرکزآموزش و پژوهش شورای عالی استانها در اجلاس مشترک شورای اسلامی استان اصفهان با روسای شورای اسلامی شهرستان ها این استان که با حضور الویری رئیس شورای عالی استانها برگزار شد، اظهارداشت: درصورتی که انتخاب شهرداران از شوراها گرفته شود؛ تضعیف جایگاه این نهاد مردمی را در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه انتخاب شهردار توسط شوراها از وظایف مهم آنها است، گفت: بدون تقویت سایر جنبه های شورای شهر گرفتن این اختیار عملا وظایف شوراها را کاسته خواهد کرد.

دبیر هیات رئیسه شورای عالی استانها تاکید کرد: به پیشنهاد رئیس شورای عالی استانها برای نخستین بار در دوره جدید یک ردیف مخصوص برای شورای شهرستان ها که البته مشروط به تصویب اعضای این شورا در صحن علنی است، در نظر گرفته شده است.

دشتی با اشاره به تاخیر 2 ساله چاپ ماهنامه شوراها تصریح کرد: سازوکار مناسب برای چاپ ماهنامه شوراها هم به صورت مکتوب و هم الکترونیکی در شورای عالی استانها پیش بینی شده است.

انتهای پیام/


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0