سه‌شنبه, 3 مهر 1397
معاون عمرانی استانداری استان اصفهان:
انتظارات مردم متناسب با اختیارات شوراها نیست / دولت و مجلس در قانون شوراها بازنگری كنند
۱۴۶۵۱
 ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ 
۱۵:۱۶:۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مقدس زاده با بیان اینکه انتظارات مردم متناسب با اختیارات شوراها نیست، گفت: باید دولت و مجلس در قانون شوراها بازنگری کنند و به سمت افزایش اختیارات بروند. دولت باید مجاب شود اختیارات خود را به جز چند اختیاری که قابل واگذاری نیست را به شوراها تفویض کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، علی مقدس زاده معاون عمرانی استانداری استان اصفهان در جلسه مشترک شورای استان اصفهان با شورای عالی استان ها که صبح امروز در اصفهان برگزار شد گفت: شورا از تنگناها عبور کرده تا به شرایط کنونی رسیده است.

 

وی با بیان اینکه برخی پدیدها ابتدا در کشور ما وارد می شود و بعد فرهنگ استفاده آن می آید گفت: بهتر بود ابتدا شوراها در برخی از شهرها به صورت پایلوت اجرا می شد و بعد از آسیب شناسی و شناسایی نقاط ضعف و قوت آن، به شهرهای دیگر گسترش می یافت.

 

مقدس زاده شوراها را فصل مهمی از قانون اساسی دانست و تصریح کرد: ولی اختیارات آن متناسب با شان و جایگاه آن ها نیست. تعیین و نصب شهرداران و تصویب بودجه شهرداری از وظایف و اختیارات شوراهاست ولی برخی دیگر از وظایف آن ها ضمانت اجرایی ندارد.

 

معاون عمرانی استانداری استان اصفهان افزایش اختیارات شوراها را امری ضروری دانست و توضیح داد: انتظارات مردم متناسب با اختیارات شوراها نیست. باید دولت و مجلس در قانون شوراها بازنگری کنند و به سمت افزایش اختیارات بروند. دولت باید مجاب شود اختیارات خود را به جز چند اختیاری که قابل واگذاری نیست را به شوراها تفویض کند.

 

وی ادامه داد: شوراهای اسلامی کلانشهرها نگاهی به تجربه های موفق نمونه های مدیریت شهری در اروپا داشته باشند و اروپای غربی نمونه های موفقی دارد که نیاز به مطالعه طرح ها و برنامه های آن داریم.

 

 

مقدس زاده در پایان گفت: امیدوارم با افزایش اختیارات شوراها آرزوی اداره حکومت به دست مردم محقق شود.


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0