دوشنبه, 2 بهمن 1396

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان
مدیریت یكپارچه شهری تنها راه نجات شهرها و شهرداری ها است
۱۴۲۳۶
 ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ 
۱۰:۳۳:۴۵

خجسته با بیان اینکه مدیریت یکپارچه شهری تنها راه نجات شهرها و شهرداری ها است، گفت: با تصویب این لایحه شهرداری ها می توانند برای درآمد، ارائه خدمات و بهبود شرایط مدیریتی در شهر برنامه‌ریزی داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، امیر خجسته ظهر دوشنبه در صحن علنی شورای اسلامی شهر همدان بابیان اینکه هم افزایی در شهر با همراهی نمایندگان مردم در شورا و مجلس ممکن است، گفت: باید وحدت در پیشبرد امور سرلوحه کارها قرار گیرد.

وی با تأکید بر لزوم حفظ وحدت و انسجام در بین اعضای شورای شهر برای بهبهود و ارتقای شرایط مدیریت شهری گفت: سیاسی کاری آفت شوراها است و بسیاری از شوراها در کشور برای سیاسی کاری، منفعت طلبی و اهداف غیر مردمی از هم پاشیده و منحل شده اند پس مسائل جزئی باید کنار گذاشته شود و کار و برنامه ریزی ملاک عمل قرار گیرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مجمع نمایندگان استان، همدلی و هم افزایی به صورت مطلق وجود دارد، عنوان کرد: خوشبختانه در مجمع، صدای مخالف شنیده نمی شود و این انتظار می رود اعضای شورای شهر نیز وحدت و همدلی را پیشه خود کنند.

خجسته با تأکید بر اینکه شورای شهر از جایگاه قدرتمندی برخوردار است، بیان کرد: ۸ اصل قانون اساسی مربوط به شوراهاست هرچند شورای کنونی شورای شهرداری است اما لایحه مدیریت یکپارچه شهری در مجلس در دست بررسی است و اگر تصویب شود شرایط شوراها و شهرداری ها بهبود می یابد.

مدیریت یکپارچه شهری تنها راه نجات شهرها و شهرداری ها است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیریت یکپارچه شهری تنها راه نجات شهرها و شهرداری ها است، عنوان کرد: با تصویب این لایحه شهرداری ها می توانند برای درآمد، ارائه خدمات و بهبود شرایط مدیریتی در شهر برنامه‌ریزی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه اصل ۱۰۰ قانون اساسی تأکید می کند دستگاه ها باید در مدیریت شهری همراه و هماهنگ باشند، عنوان کرد: در حال حاضر ۸ اصل مرتبط با قانون شوراها روی هواست و مدیریت یکپارچه شهری درمان دردهای شورا و شهرداری است. 

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان در ادامه از همراهی نمایندگان استان با اعضای شورای شهر در پیشبرد امور شهر خبر داد و افزود: در هر موقعیتی که لازم باشد چه در مجمع نمایندگان، چه در مجلس و چه در جلسات شورای شهر حاضر به ورود و همراهی با منتخبین مردم در شورای شهر هستیم.

وی در ادامه گریزی هم به سرفصل های درآمدزایی در شهرداری زد و عنوان کرد: طرح تفصیلی از راه های خوب درآمدزایی در شهرداری است که باید مورد پیگیری قرار گیرد.

وی یکی دیگر از راهکارهای درآمدزایی را جذب سرمایه گذار دانست وبابیان اینکه جذب سایر درآمدها نیازمند اتاق فکر است که شورا باید جلساتی در این رابطه داشته باشد و اتاق فکری برای جذب درآمد در شهرداری تشکیل دهد، تأکید کرد: البته در مورد مسائل مدیریت شهری به ویژه موضوع درآمد تنها شورای شهر نباید پاسخگو باشد بلکه همه معاونت های شهرداری حتی نمایندگان مجلس باید پیگیر درآمد پایدار باشند.

وی از پیشنهاد برقراری نشست های ماهیانه یا فصلی اعضای شورای شهر با نمایندگان استان استقبال و عنوان کرد: چیزی مهمتر از مدیریت شهری نداریم  بنابراین برگزاری جلسات هم افزایی و هم اندیشی در راستای پیشبرد امور مورد نظر ما هم هست.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: حل مسائل و مشکلات حاشیه شهر و شرایط داخل شهر همه نیازمند هماهنگی و جذب درآمدهای پایدار است.

وی با اشاره به اینکه مشکلات امروز حاصل عملکرد شورای فعلی نیست اما این شورا هم باید بکوشد تا مشکلات رفع شود اظهار کرد: همدان دارای پتانسیل های خوبی است و ۱۸۰۰ جاذبه توریستی تفریحی نقطه عطفی برای اشتغالزایی است.

شهرداری ها با مشکلات حادی در سطح کشور مواجه هستند

خجسته با تأکید بر این که شهرداری ها با مشکلات حادی در سطح کشور مواجه هستند، گفت: یکی از این مشکلات، بافت فرسوده شهرها است که شاید در همدان نمود بیشتری دارد زیرا نیمی از بافت شهری همدان فرسوده است.

انتهای پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8