دوشنبه, 2 بهمن 1396

رئیس شورای شهر ارومیه :
شورای شهر ارومیه پایلوت تعیین منابع درآمدی پایدار معرفی می‌شود
۱۴۲۳۱
 ۱۳۹۶/۰۶/۱۹ 
۱۱:۶:۵۶

رئیس پنجمین دوره شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: دوره پنجم شورای شهر ارومیه به‌عنوان پایلوت برای تعیین منابع درآمدی پایدار معرفی می‌شود و حوزه سرمایه‌گذاری سروسامان بخشیده می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، رسول اصغرزاده رئیس شورای اسلامی شهرارومیه با اشاره به عملکرد دور چهارم شورای شهر ارومیه اظهار داشت: قضاوت کننده اصلی در مورد این موضوع مردم شهر ارومیه هستند و ساده‌ترین موضوع در این مورد برای قرار دادن در معرض قضاوت نظر مردم ارومیه در مورد نمایندگان خود در دوره چهارم شوراست.

 

وی افزود: از اعضای 11 نفره شورای شهر ارومیه تعداد 8 نفر در دور پنجم نیز عضویت دارند و نخستین موضوع در مورد رضایت مردم ازعملکرد نسبی دور چهارم است که علی رغم گرایش‌های مختلف، مذاهب و قومیت‌های مختلف این افراد را برگزیدند و مسیر دوره پنجم شورای اسلامی شهر ارومیه در مسیر تداوم دوره سوم و چهارم شوراست.

 

رئیس پنجمین دوره شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: اعضای شورای شهر باید با توجه به گذشته نقاط قوت خود را تقویت کند و نقاط ضعف را برطرف کند و کاهش دهد تا بتوان در همه حال به مردم خدمت کرد و اتفاق نظر و همدلی بین اعضای شورای دور چهارم در کل کشور مثال زدنی است.

 

وی تصریح کرد: کمتر شورایی در کل کشور وجود دارد که مشاجرات داخلی شورا و مباحث داخلی خود را به بیرون فاش نکند و اعضای شورا خود را مقید می‌دانستند که به سبب شهر، عموم مردم و مجموعه شهری به اختلافات موجود دامن نزنند و بزرگ‌ترین بارزه دوره چهارم هم نظری در بین شورا بود.

 

اصغرزاده بیان کرد: ارتباطات و تعاملات شورایی با شهرداری و مجموعه حاکمیتی استان شامل استانداری و فرمانداری و تعامل با دستگاه‌های خدمات رسان و ارتباط با مردم بدون هیچ محدودیتی پذیرانی مردم است و به عنوان مجلس محلی همیشه با مردم پیش خواهیم رفت و از نظرات کارشناسان استفاده می‌کنیم.

 

وی با اشاره به مهم‌ترین برنامه‌های دور پنجم شورای شهر ارومیه تصریح کرد: شهرداری‌های کل کشور از موضوع اقتصادی کشور متأثر هستند و تحقق بودجه‌های مصرف و منابع مالی پایدار مشکلاتی را برای شهرداری‌های ایجاد کرده است که تاکنون در این مورد نتوانسته‌ایم به منابع درآمدی دست پیدا کنیم.

 

منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر ارومیه به تسنیم گفت: 95 درصد درآمدهای شهرداری‌ها از پروانه‌ها، عوارض و دیگر مواردی است که مردم پرداخت می‌کنند و تصمیم داریم دوره پنجم را به عنوان پایلوت برای تعیین منابع درآمدی پایدار معرفی کنیم و حوزه سرمایه گذاری شهرداری با توجه به ساختار جدید سازمانی که وزارت کشور ابلاغ کرده است سروسامان خاصی می‌دهیم

انتهای پیام/.


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8